Суд продовжив запобіжний захід Роману Гринкевичу, – Суспільне

Джерело: “Суспільне”

Адвокат Романа Гринкевича, Андрій Гуджал повідомив Суспільному, що Печерський суд Києва продовжив запобіжний захід синові львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича – тримання під вартою на два місяці із можливістю застави.

Розмір застави знову зменшили – 393 мільйони гривень.

За словами адвоката Гринкевича, клопотання про продовження запобіжного подавали прокурори.

Нагадаємо, що 22 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Роману Гринкевичу у вигляді тримання під вартою до 17 березня з можливістю застави розміром у понад 500 мільйонів гривень. Пізінше суд Києва залишив Гринкевичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ще на місяць – до 17 квітня. Тоді розмір застави зменшили до 469 млн гривень.

Довідка. 29 грудня 2023 року працівники Держбюро розслідувань затримали львівського забудовника, який пропонував хабар у 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні  майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування. Зокрема мовиться про Ігоря Гринкевича, компанії якого виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Під час слідства встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб МОУ. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань.

Окрім того, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Станом на 17 січня п’яти членам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).

Членів злочинної організації затримано, на даний час вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.