Суд присяжних у США визнав Гантера Байдена винним у справі про володіння зброєю

Джерело: CNN

11 червня суд присяжних у США визнав сина президента країни, Гантера Байдена, винним за всіма трьома пунктами звинувачення у справі про незаконне володіння зброєю.

Два пункти звинувачення пов’язані з тим, що у 2018 році син президента США при купівлі пістолета надав неправдиву інформацію про те, що не вживає наркотиків. У третьому пункті стверджується, що Гантер володів вогнепальною зброєю під час вживання наркотиків.

Рішення стало першим випадком, коли близького родича чинного президента засудив федеральний суд за кримінальний злочин, попри те, що той скоїв злочини ще до перебування Джо Байдена на посаді президента.

Гантеру Байдену може загрожувати до 25 років ув’язнення та штраф у розмірі до 750 000 доларів. Проте, ймовірно, він отримає менше покарання через те, що скоїв злочин уперше.

Повідомляється, що вирок можуть винести у середині жовтня, напередодні ​​виборів.

Тоді як один із присяжних, котрий у вівторок визнав Гантера Байдена винним у трьох звинуваченнях, зауважив CNN, що він не вірить, що син президента повинен відбувати тюремний термін.

Я справді не думаю, що Гантеру місце у в’язниці, – наголосив присяжний.

У вересні 2023 року спеціальний прокурор міністерства юстиції США Девід Вайс офіційно висунув сину президента США Джо Байдена, Гантеру, звинувачення за трьома пунктами, які стосуються порушенням законів щодо володіння зброєю.

Звинувачення пов’язані з придбанням Гантером Байденом револьвера в штаті Делавер у жовтні 2018 року, яким він володів усього 11 днів. Тоді чоловік вказав у федеральній формі, що не вживає та не є залежним від заборонених наркотичних засобів.

За словами прокурорів, на момент придбання Гантер намагався побороти залежність від кокаїну.

Своєю чергою, адвокати Гантера називали звинувачення “політично мотивованим”, оскільки раніше прокурори вважали його необґрунтованим.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.