Суд Сеула виправдав главу Samsung у справі про шахрайство: прокуратура оскаржила вирок

Джерело: Bloomberg

Центральна окружна прокуратура Сеула оскаржила виправдувальний вирок очільнику Ради директорів концерну Samsung Group, спадкоємцю компанії Лі Дже Йону за обвинуваченнями в махінаціях із курсами акцій і шахрайстві зі звітністю.

Це означає, що справу слухатиме суд вищої інстанції.

Як розповіли у виданні, у листопаді минулого року прокуратура вимагала для Лі п’ять років позбавлення волі та штрафу в розмірі 500 мільйонів вон (376 000 доларів США).

Утім, Центральний окружний суд Сеула виправдав Лі та інших посадовців Samsung.

Колегія з трьох суддів вказала на низку недоліків у справі, зокрема неприйнятні докази та відсутність доказів щодо намірів Лі або того, що Samsung і Лі ввели акціонерів в оману.

Сам Лі заперечував свою провину, у листопаді він просив про можливість керувати Samsung “у часи підвищених геополітичних ризиків і технологічних збоїв”.

Зауважимо, що у вересні 2017 року Лі вже був засуджений до п’яти років ув’язнення, але через рік вирок замінили умовним терміном. Невдовзі судовий розгляд відновили, і в січні 2021 року бізнесмена засудили ще до 2,5 року ув’язнення.

Лі Дже Йона заарештували за підозрою у виплаті концерном Samsung великих сум грошей компаніям, що належали довіреній особі колишньої президентки країни Пак Кин Хе в обмін на політичну підтримку злиття дочірніх компаній Samsung, що, як зазначили прокурори, посилило б контроль сім’ї Лі над компанією. За інформацією прокуратури, хабарі склали близько 30 млрд вон (27,1 млн дол.).

У серпні 2021 року бізнесмена достроково випустили на свободу.

Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.