Суд у РФ арештував майно громадянина Франції, визнаного «іноагентом»

Джерело: Настоящее время

У Росії Замоскворецький районний суд заарештував майно громадянина Франції Лорана Вінатьє, обвинуваченого в ухиленні від обов’язків “іноземного агента”.

Як розповіли у виданні, за цією статтею у Москві розглядається лише одна справа, на сайті суду є картка справи без згадки імені обвинуваченого. Джерело у правоохоронних органах підтвердило, що йдеться про Вінатьє.

Раніше співробітника швейцарської НКО “Центр Гуманітарного Діалогу” заарештували Вінатьє на два місяці до п’ятого серпня 2024 року.

За даними суду, Вінатьє мав подати документи на включення самого себе до реєстру “іноземних агентів”, проте не зробив цього.

Як зауважили в агенції, обвинувачений визнав свою провину в ухиленні від виконання обов’язків “іноагента”. Вінатьє стверджує, що не знав, що йому потрібно зареєструватися в Мін’юсті РФ як “іноземному агенту”.

При цьому російське обвинувачення наполягає, що громадянин Франції також “здійснював цілеспрямований збір відомостей у галузі військової та військово-технічної діяльності РФ”, що за російськими законами вважається злочином, хоча й менш серйозним, ніж шпигунство.

Адвокат Вінатьє, як зазначається, просив суд призначити своєму підзахисному домашній арешт, оскільки у нього під опікою перебувають четверо дітей, двоє з них неповнолітні (одна дитина – інвалід). До свого клопотання захисник долучив письмове клопотання від генерального консула Франції, де той гарантує, що чоловік не сховається від суду.

Довідка. Лоран Вінатьє з 2014 року працював у швейцарській НКО “Центр Гуманітарного Діалогу” радником з організаційної діяльності в Україні. Він має докторський ступінь у галузі політології, який отримав в Інституті політичних досліджень Парижа, де спеціалізувався на управлінні конфліктами.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.