Суд відсторонив мера Рівного від посади – посадовець назвав судовий процес «знущанням з правосуддя»

Джерело: заява “Європейської Солідарності”

10 липня міський суд Рівного визнав міського голову Олександра Третяка винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення. Одначе Третяк спільно з фракцією “Європейська Солідарність” вважають це рішення ще одним кроком у наступі на місцеве самоврядування, адже раніше посадовець закликав ОВА звітувати про 400 млн грн “нецільових витрат”.

Згідно з рішенням суду, міського мера Рівного визнано винним за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, що передбачає штраф у 6 800 грн та позбавлення права перебувати на посаді терміном в один рік. Це рішення можна оскаржити протягом десяти днів.

У фракції зазначили, що такий крок категорично несумісний з потребою у внутрішній єдності, необхідній для перемоги над зовнішнім ворогом.

Також додали, що особливо “недоречним і небезпечним” має вигляд рішення напередодні Вільнюського саміту НАТО і в очікуванні початку переговорів про вступ до ЄС. Пояснивши, що у структурах недвозначно вимагають від України як кандидата відповідності демократичним стандартам цих поважних міжнародних структур. Та додали, що атака на Третяка відбулася під час його важливого міжнародного відрядження, аби, всупереч закону, розглянути справу без його участі.

В “ЄС” наголосили, що нині відбувається спрямована атака на місцеве самоврядування і дискредитація мерів міст. І нагадали, що влада “зачистила” популярного в Чернігові міського голову Владислава Атрошенка, також не зупиняються атаки на столичного міського голову Віталія Кличка.

В основі цього – не 45 тисяч інкримінованої йому нібито незаконної премії голові виконкому, а 400 мільйонів гривень, які вилучили з місцевого самоврядування нібито на благородну мету зміцнення обороноздатності, а з легкої і нечистої руки голови Рівненської ОВА спустили на цілі, далекі від допомоги армії – прокурорам, поліції та іншим тиловим структурам. Через те, що мер і фракція “ЄС” у міськраді Рівного вимагають звіту про використання цих коштів, влада організувала замовну справу з надуманої причини, – мовиться у заяві фракції.

Фракція закликала Асоціацію міст України “негайно відреагувати на свавілля і чергову атаку на мерів”, а в Рівненській міській раді вимагають створити комісію із “розслідування нецільового використання коштів з боку ОВА”. Також в “ЄС” висловили сподівання, що апеляція скасує рішення суду першої інстанції.

Своєю чергою, Олександр Третяк наголосив, що не визнає провини та переконаний, що діяв у межах законодавства. Він заявив, що “тиск на місцеве самоврядування продовжується”.

Вважаю сьогоднішній судовий процес знущанням з правосуддя. Не визнаю провини жодним чином та переконаний, що діяв у межах чинного законодавства, – зазначив Третяк у дописі.

3 грудня відзначається Всесвітній день комп’ютерної графіки, Міжнародний день людей з інвалідністю та Міжнародний день боротьби проти пестицидів. За церковним календарем вшановують пам’ять Іоана Мовчальника.

За даними синоптиків, у неділю, 3 грудня, Україну накриють опади у вигляді мокрого снігу. Метеорологи попереджають про ожеледицю на дорогах.

Сім’я 14-річної дівчинки з Північної Кароліни (США) в п’ятницю, 1 грудня, подали до суду на авіакомпанію American Airlines та бортпровідника, заявивши, що він приклеїв iPhone до туалету літака, щоб зняти на відео, як дівчина користується туалетом.

Посолка України у США Оксана Маркарова 2 грудня повідомила, що штат у США Північна Кароліна визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.