Суд взяв під варту командира 211-ї бригади з можливістю внесення застави

Джерело: ДБР

30 грудня суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 12 млн 112 тис. грн командиру 211-ї бригади Збройних Сил України.

ДБР підозрює військового у бездіяльності військової влади, вчиненій в умовах воєнного стану (за ч. 4 ст. 426 КК України).

Згідно з даними слідства, принаймні з лютого по липень 2024 року командир бригади знав про численні факти катувань та іншого нелюдського поводження над бійцями підлеглим йому офіцером, проте не реагував на це та не ініціював питання щодо притягнення винного офіцера до відповідальності.

Старший лейтенант, котрий бив та катував підлеглих військовослужбовців, є сином начальника штабу вказаної військової частини та є близьким товаришем командира бригади.

Раніше ДБР повідомило про підозру командиру одного з взводів понтонно-мостового батальйону 211-ї понтонно-мостової бригади, який знущався з солдатів.

Довідка. 17 грудня Побережнюку повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками. Правоохоронці провели обшуки у військовій частині, за місцем проживання командира та на об’єкті будівництва. Серед вилученого – документація та інші докази ймовірної незаконної діяльності.

Ситуація набула розголосу після журналістського розслідування “Української правди”. У матеріалі повідомляється, що керівництво 211-ї бригади, за словами колишнього офіцера психологічної підтримки Тимофія Остафійчука, знущалося із солдатів. Зокрема у солдатів вимагали гроші, застосовуючи фізичне насильство та погрожуючи переведенням на небезпечнішу службу.

Серед наведених фактів: побиття військових за відмову платити за порушення; прив’язування до дерев’яного хреста; створення “клітки” для утримання солдатів із метою вимагання коштів тощо.

17 грудня Державне бюро розслідувань розпочало розслідування можливих фактів нестатутних дій та насильства у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. Командиру цієї частини Олегу Побережнюку поліція оголосила підозру у зловживанні службовим становищем.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.