Суд ЄС скасував рішення про санкції щодо ексгенпрокурора України, що втік до Росії – Bloomberg

Джерело: Bloomberg News

Колишній генеральний прокурор України Віктор Пшонка, який втік до Росії, виграв справу в суді Європейського Союзу щодо включення його до списку санкцій.

У середу, 26 липня, суд ЄС заявив, що скасував рішення щодо Пшонки та його сина Артема, посилаючись на помилки в оцінці та сумніви в тому, що вони ґрунтувалися на достатньо “твердій фактичній основі”.

Пшонка та його син вперше потрапили під санкції ЄС у 2014 році за “розкрадання українських державних коштів та їх незаконне переміщення за межі України”.

У своєму рішенні суд ЄС зазначив, що незрозуміло, чи переконався ЄС у тому, що українська судова адміністрація дотримується прав на захист у місцевих кримінальних провадженнях.

ЄС запровадив санкції проти майже 1800 осіб та організацій з моменту нападу Росії на Україну, починаючи з анексії Криму в 2014 році.

Оскарження санкцій в судах ЄС можуть тривати роками і рідко призводять до стійкої перемоги, оскільки Рада ЄС часто повторно ухвалює свої рішення після судових поразок.

Янукович і його син залишаються в санкційному списку ЄС з 2014 року, навіть після кількох виграних апеляцій.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.