Суд залишив під вартою військового Сергія Гнезділова, який заявив про СЗЧ

Джерело: “Суспільне

Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити під вартою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова. Його звинувачують у самовільному залишенні військової частини (СЗЧ).

Суд відхилив апеляційну скаргу на запобіжний захід, раніше обраний Печерським районним судом Києва. Відповідно Гнезділов залишатиметься під вартою протягом 60 днів без права на заставу.

Військовослужбовець заявив про свій намір оскаржити рішення, а також повідомив, що оголосить голодування, якщо Міністерство оборони не розробить законопроєкт про демобілізацію. Він наголосив, що готовий повернутися на службу за умови ухвалення відповідного документа.

Що відомо про справу

11 жовтня Сергію Гнезділову, який публічно заявив про залишення військової частини, було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У своїх публікаціях військовий пояснив, що такий крок був спрямований на привернення уваги до проблеми відсутності термінів служби для військовослужбовців.

У своїх заявах Гнезділов критикував ситуацію, коли піхотинці несуть основний тягар бойових дій, тоді як частина громадян уникає виконання обов’язку через фіктивні документи чи інші схеми. Він наголосив, що військові втомлюються від постійних зобов’язань, тоді як суспільство продовжує “вірити в ЗСУ”, не беручи на себе відповідальності.

Гнезділов також порушив питання про відсутність чіткої архітектури національної безпеки, ставлячи під сумнів підготовку країни до тривалого протистояння.

  • Командування 123 бригади територіальної оборони проведе розслідування обставин загибелі командира 186 окремого батальйону Ігоря Гриба, який, як повідомляється, вчинив самогубство під час бойового завдання на Вугледарському напрямку.
  • Служба безпеки затримала дезертира, який за вказівкою російської розвідки коригував удари окупантів по Вінницькій та Сумській областях.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.