Суд знову переніс справу митрополита Павла: сторона захисту «не підготувала промову»

Джерело: Суспільне

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.

Адвокат митрополита Микита Чекман пояснив, мовляв, через зайнятість в інших справах він не мав змоги підготувати промову до суду, тож клопотав про перенесення судового засідання.

Суд вирішив перенести засідання на 11 грудня.

Судові засідання з розгляд по суті справи митрополита Павла із серпня цього року вже кілька разів переносились. Попереднє засідання мало б відбутися 16 жовтня.

У 2023 році СБУ вручила наміснику Лаври підозру за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ). Санкції статей передбачають до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, що виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід, задовольнивши клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того, митрополита зобов’язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

13 липня 2023 року СБУ заявила про викриття нових фактів підривної діяльності проти України від митрополита УПЦ Павла Лебедя. Настоятелю Києво-Печерської лаври оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.

Адміністрація Трампа передала Україні “покращений” проєкт угоди між країнами про рідкісноземельні метали після того, як Володимир Зеленський розлютив президента Дональда Трампа, відхиливши його початкову пропозицію, повідомили український та американський посадовці, а також три обізнані джерела. З’ясувалося, що це вже третій запропонований проєкт угоди. Спершу український президент відмовився підписувати угоду через “нестачу часу на ознайомлення”, тоді як вже у Мюнхені, отримавши другу угоду з пом’якшеними пунктами, вказав, що взагалі “не має права” підписувати таку угоду без нібито погодження Радою. До цього Зеленський не поінформував партнерів про “такі деталі” попри те, що сам запропонував українські надра в обмін на допомогу.

Демонструючи свою позицію та висловлюючи єдність у підтримці України у боротьбі з агресією РФ третій рік поспіль, 24 лютого о 12:00 понад 50 латвійських ЗМІ, а також суспільні медіа Литви та Естонії відтворять гімн України.

20 лютого президент Володимир Зеленський провів зустріч зі спеціальним представником Президента США з питань України Кітом Келлогом. Сторони зокрема обговорили ситуацію на полі бою, питання повернення усіх наших полонених, а також дієві гарантії безпеки.

Італійський дім моди Gucci офіційно зареєстрував торгову марку в російській Федеральній службі з інтелектуальної власності.

Міністр фінансів США Скотт Бессент дав зрозуміти, що пом’якшення санкцій проти Росії може бути предметом переговорів. За його словами, Вашингтон може як посилити, так і послабити санкції залежно від готовності Росії до переговорів.