Суд зобов’язав Google відкрити свій магазин додатків Google Play для сторонніх розробників
Джерело: The Verge
Суддя Джеймс Донато виніс остаточне рішення у справі Epic Games проти Google. Суд зобов’язав компанію відкрити свій магазин додатків Google Play для сторонніх розробників та конкурентів.
Відповідно до рішення, з 1 листопада 2024 року до 1 листопада 2027 року Google зобов’язаний розподілити доступ до сторонніх магазинів додатків. Компанія має надати їм можливість користуватися повним каталогом додатків Google Play, якщо ті розробники не заперечують.
Суд також заборонив Google вимагати використання своєї платіжної системи для додатків у Google Play та дозволив розробникам інформувати користувачів про альтернативні способи оплати. Ще суд заборонив надавати фінансові бонуси для обмеження конкуренції.
Встановлено, що Google не може ділитися доходом від додатків з конкурентами, а також пропонувати виробникам пристроїв чи операторам гроші за попереднє встановлення свого магазину.
Epic Games, яка подала до суду 13 серпня 2020 року, стверджувала, що Google створила монополію на ринку додатків через угоди з розробниками та виробниками. Суд присяжних підтримав це твердження, визнавши, що Google уклала низку антиконкурентних угод.
Google вважає, що рішення може завдати шкоди споживачам та розробникам. Компанія вже оголосила про намір оскаржити вирок. Тим часом генеральний директор Epic Games Тім Суїні назвав це рішення перемогою, зазначивши, що це дозволить іншим магазинам додатків з’явитися у Google Play Store без обмежень.
Справи Epic проти Google та Apple різнилися, оскільки Epic не отримала всіх запитуваних умов у справі з Apple. Проте рішення щодо Google є значним кроком у боротьбі за конкуренцію на ринку додатків.
Epic також подала новий позов проти Google (і Samsung), звинувативши їх у спробах обійти майбутні зміни, пов’язані з новими умовами суду. Цей позов також буде розглядати суддя Донато, який контролює процес у справі Epic проти Google.
- Американський суд постановив, що компанія Alphabet є монополістом на ринку пошукових систем. Ця угода дозволяє пошуковій системі Google бути “за замовчуванням” на пристроях Apple.
- Викиди Google зросли майже на 50% порівняно з 2019 роком. Це значно відрізняється від заявленої мети “досягти нульового рівня викидів до 2030 року”.
- Google досягла попереднього врегулювання за позовом щодо режиму “інкогніто” в браузері Chrome. Очікується, що сума врегулювання складе $5 млрд.
- З березня Apple мав дозволити користувачам у Євросоюзі завантажувати додатки зі сторонніх магазинів, а не лише з AppStore.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.