Суд зобов’язав Міноборони відреставрувати будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Міністерство оборони України відреставрувати будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського.

6 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Міністерства оборони України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 червня 2021 року. Тоді Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов на користь держави від заступника Генерального прокурора, який представляв інтереси держави в особі МКІП, до Міноборони та Державного підприємства “Готель “Козацький”.

У такий спосіб, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 червня 2021 року набрало законної сили. Згідно з ним, суд зобов’язав Міністерство оборони укласти з МКІП охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – пам’ятку національного значення з охоронним “Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною”, розташовану за адресою: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 15-Б.

Також у Міноборони мають привести будівлю до належного стану шляхом здійснення консерваційних та реставраційних робіт.

Будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського має історичну та культурну цінність і перебуває в статусі пам’ятки історії національного значення. Нині будинок потребує негайної реставрації.

Нагадаємо, що раніше МКІП погодило розпорядження про передачу будинку Сікорського у власність громади столиці й закликало КМДА максимально сприяти збереженню пам’ятки.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Суд у Нью-Йорку відхилив клопотання експрезидента Дональда Трампа про зняття з нього кримінальних обвинувачень, пов’язаних із виплатою грошей за мовчання порнозірці, і призначив розгляд справи на 25 березня.