Супутники Ілона Маска «блокують» огляд Всесвіту

Джерело: BBC News

Радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска блокують можливість вчених зазирнути у Всесвіт, вважають дослідники з Нідерландів.

За їхніми словами, нове покоління супутників Starlink, які забезпечують швидкий Інтернет у всьому світі, більше заважають радіотелескопам, ніж попередні версії.

За даними Нідерландського інституту радіоастрономії (ASTRON), тисячі орбітальних супутників “засліплюють” радіотелескопи та можуть заважати астрономічним дослідженням.

Супутники надають широкосмуговий доступ до Інтернету по всьому світу, часто у віддалених місцях, у тому числі в Україні.

За даними Департаменту цифрових технологій, культури, медіа та спорту, тести 2022 року показали, що Starlink може забезпечувати швидкість Інтернету в чотири рази вищу за середню.

Однак за даними ASTRON, перешкоди від супутників другого покоління в 32 рази сильніші, ніж від супутників першого покоління.

Кількість випромінюваної радіації перевищує норми, встановлені галузевою організацією Міжнародного союзу телекомунікацій, додали вчені.

Оцінка свідчить про те, що зараз на орбіті приблизно за 550 км над Землею знаходяться 6402 супутники Starlink, що робить його найбільшим постачальником на сьогодні.

Головний конкурент SpaceX, OneWeb, має менше ніж 1000 супутників. 

Очікується, що до 2030 року кількість супутників на орбіті перевищить 100 000.

Міністерство внутрішніх справ України запропонувало Португалії допомогу в боротьбі з масштабними пожежами, які охопили центральну та північну частини країни.

У Верховному Суді прокурори домоглися повернення до комунальної власності земельної ділянки, виділеної Київрадою приватному товариству для забудови. Мова про земельну ділянку біля озера Вирлиця, яка ще з 1994 року зарезервована як цінна природна територія, що має значну рекреаційну цінність.

У Шотландії водолази виявили уламки британського військового судна, який було потоплено німецьким підводним човном у Північному морі майже 110 років тому.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.