Суттєвий удар по Чорноморському флоту РФ: у британській розвідці прокоментували атаку на базу у Новоросійську

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці прокоментували атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську та пошкодження десантного корабля “Оленегорський Горянк”. На думку фахівців ця атака стала суттєвим ударом по Чорноморському флоту Росії.

У ніч з 3 на 4 серпня десантний корабель ВМФ РФ “Оленегорский Горняк” зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару поблизу бази Чорноморського флоту (ЧФ) у Новоросійську.

Зображення судна, яке нахиляється під кутом 30-40 градусів, свідчать про те, що кілька водонепроникних відсіків було пробито або що зусилля екіпажу з усунення пошкоджень були неефективними.

Судно, яке регулярно призначається до Північного флоту Росії, посилило ЧФ після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та часто перевозило військові та цивільні перевезення між Росією та окупованим Кримом.

“Оленегорский Горняк” вагою 3600 тонн і довжиною 113 метрів є найбільшим російським військово-морським судном, серйозно пошкодженим або знищеним після затоплення крейсера “Москва” 13 квітня 2022 року.

“Це суттєвий удар по ЧФ, які раніше через високу загрозу Севастополю передислокували більшість своїх підрозділів до Новоросійська”,- резюмували розвідники.

Що передувало?

Російське Міноборони вранці 4 серпня заявило про нічну атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську. В атаці звинуватили Україну.

За даними окупантів, морську базу атакували два українські безекіпажні катери.

У РФ запевнили, що атаку вдалось відбити і жодних пошкоджень немає.

Водночас за інформацією ЗМІ, на російському кораблі, який зазнав пошкодження під час нічної атаки на військово-морську базу РФ у Новоросійську, перебувало близько 100 російських військовослужбовців.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.