Світові ціни на пшеницю різко зросли після атаки РФ по зерновозу у Чорному морі

Джерело: Bloomberg

Ф’ючерси на пшеницю підскочили на 2,2% після того, як Україна повідомила, що Росія вразила ракетою корабель із зерном.

Грудневі ф’ючерси на пшеницю зросли на 2,2% після заяви України про влучення російської ракети в зерновоз у Чорному морі, як тільки судно вийшло з українських територіальних вод.

Так, ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій біржі зросли до 5,9175 дол за бушель, що є найвищим з липня.

12 вересня Володимир Зеленський повідомив, що російська ракета влучила в цивільне судно в Чорному морі, яке перевозило пшеницю для Єгипту, відразу після виходу з українських територіальних вод. Люди не постраждали.

Критичним є наше постачання продовольства до країн Африки та регіону Близького Сходу. Ми й надалі робитимемо все для захисту наших портів, нашого Чорного моря і постачання продовольства на глобальний ринок. Це справжній пріоритет для України  захист життя, і так само це має бути пріоритетом для кожної країни, – зазначив він.

Зеленський акцентував, що чекає на міжнародну реакцію, зазначивши, що продовольча безпека та пшениця не повинні ставати цілями для ракетних атак.

Згодом у ВМС додали, що в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.