Світові ціни на пшеницю різко зросли після атаки РФ по зерновозу у Чорному морі

Джерело: Bloomberg

Ф’ючерси на пшеницю підскочили на 2,2% після того, як Україна повідомила, що Росія вразила ракетою корабель із зерном.

Грудневі ф’ючерси на пшеницю зросли на 2,2% після заяви України про влучення російської ракети в зерновоз у Чорному морі, як тільки судно вийшло з українських територіальних вод.

Так, ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій біржі зросли до 5,9175 дол за бушель, що є найвищим з липня.

12 вересня Володимир Зеленський повідомив, що російська ракета влучила в цивільне судно в Чорному морі, яке перевозило пшеницю для Єгипту, відразу після виходу з українських територіальних вод. Люди не постраждали.

Критичним є наше постачання продовольства до країн Африки та регіону Близького Сходу. Ми й надалі робитимемо все для захисту наших портів, нашого Чорного моря і постачання продовольства на глобальний ринок. Це справжній пріоритет для України  захист життя, і так само це має бути пріоритетом для кожної країни, – зазначив він.

Зеленський акцентував, що чекає на міжнародну реакцію, зазначивши, що продовольча безпека та пшениця не повинні ставати цілями для ракетних атак.

Згодом у ВМС додали, що в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.

  Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму. 

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.