Світові компанії Heineken, Unilever і Mondelez звинувачують у порушенні обіцянок покинути ринок Росії
Джерело: CNN
Понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити Росію після того, як вона вторглась в Україну, але дослідники звинувачують деякі відомі фірми в порушенні своєї обіцянки.
У дослідженні Єльського університету звинувачують такі відомі компанії, як Heineken, Unilever, Philip Morris і виробника Oreo Mondelez, які не покинули ринок Росії.
- Фото: Вікіпедія
- Фото: Вікіпедія
- Фото: Вікіпедія
“Ці компанії порушують свої обіцянки. Вони функціонують як спекулянти часів війни”, — сказав професор Єльського університету Джефф Зонненфельд. “Це більше, ніж розчаровує. Це ганебно і неетично”.
У березні 2022 року пивна компанія Heineken отримала похвалу за обіцянку покинути Росію. Однак через 16 місяців Heineken все ще має сім пивоварень і 1800 співробітників у Росії. До того ж Heineken з того часу випустив серію нових брендів у країні.
У березні 2022 року гігант закусок і цукерок Mondelez пообіцяв скоротити “всі несуттєві види діяльності в Росії, допомагаючи підтримувати безперервність постачання продуктів харчування”. Однак компанія Mondelez, яка розробляє печиво Oreo та Tuc, шоколад Milka та багато інших продуктів, каже, що в Росії все ще працює 3000 людей.
Unilever, компанія, що розробляє мило Dove, чай Lipton та безліч інших продуктів харчування і товарів побутової хімії, пообіцяла продавати в Росію лише “необхідні” товари.
Однак, за словами команди Зонненфельда, Unilever все ще продає морозиво та інші споживчі товари в Росії.
Nestle також пообіцяла минулого року продавати в Росії лише продукти першої необхідності, такі як дитячі суміші. Проте виявлено, що компанія все ще продає в Росії корми для домашніх тварин, шоколадні батончики та інші товари не першої необхідності.
Тютюновий гігант Philip Morris заявив минулого року, що наполегливо працює над виходом з Росії. Але сьогодні Philip Morris є однією з найбільших транснаціональних корпорацій, що залишилися в Росії, з активами, які оцінюються у 2,5 мільярда доларів США.
Американська мережа фаст-фудів Carl’s Jr. все ще присутня в Росії та навіть демонструє свою їжу на російськомовній сторінці в Instagram.
Деякі компанії захищали свою продовжену присутність у Росії, посилаючись на бажання уникнути створення додаткових проблем для співробітників і клієнтів, що базуються в Росії.
- ООН продовжить наполягати на збільшенні експорту продовольства та добрив з Росії та України.
Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.
В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.
Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.
30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.