Світові ринки зросли на тлі тарифної угоди США та Китаю
Джерело: Financial Times
Світові фінансові ринки продемонстрували різке зростання після оголошення США та Китаю про досягнення нової тарифної угоди, котра передбачає 90-денне зниження взаємних мит, що стало найбільшою деескалацією торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.
Американські тарифи на китайські товари знизяться до 30% зі 145%, а китайські мита на імпорт із США — до 10% зі 125%. Угода набула чинності у понеділок.
Своєю чергою, фондові індекси відреагували на новину стрімким зростанням: ф’ючерси на S&P 500 зросли на 2,5%, Nasdaq — на 3,4%. Американський долар зміцнився на 1,1% відносно кошика провідних валют, а китайський юань посилився на 0,5%. Натомість золото подешевшало на 2,8%, оскільки попит на безпечні активи знизився. Ціни на нафту марки Brent зросли на 2,8% до $65,71 за барель.
Особливо активно зростали акції компаній, орієнтованих на глобальну торгівлю. Наприклад, акції найбільшого у світі судноплавного оператора Maersk зросли більш ніж на 11%. Також стрімко дорожчали акції виробників спортивного одягу Puma і Burberry (на 6%), Nvidia (на 4,5%) та Nike (на 5%).
На ринку облігацій доходність 10-річних державних бондів США піднялася на 0,08 процентного пункту до 4,45%, що свідчить про переорієнтацію інвесторів із захисних активів на ризикові.
Аналітики зазначають, що зниження тарифів виявилося суттєвішим, ніж очікував ринок. Водночас говорити про повне завершення торговельної війни ще зарано.
За словами головного стратега JPMorgan з ринків Азії, масштаб поступок свідчить про усвідомлення обома сторонами того, що митні бар’єри шкодять глобальному зростанню.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що обидві сторони виявили “взаємну повагу” під час переговорів і прагнуть до більш збалансованої торгівлі. Він також зазначив, що нова угода не включає галузеві тарифи, але є ключовим кроком до стабілізації.
Зауважимо, 12 травня США та Китай домовилися про суттєве зниження мит на товари один одного на початковий період у 90 днів, згідно зі спільною заявою, оприлюдненою обома країнами в понеділок. Як зазначається, оголошення з’явилося після торговельних переговорів, що відбулися на вихідних у Женеві, Швейцарія, за участі представників двох найбільших економік світу.
- Генеральна директорка Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала попередила про можливі наслідки через загострення торгівельної напруженості між США та Китаєм.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.
У підвалі Верховного суду Аргентини виявили 83 коробки, котрі містили нацистські листівки, фотографії та пропагандистські матеріали. До опису та дослідження знайдених матеріалів залучили фахівців Музею Голокосту в Буенос-Айресі.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом обговорили ключові деталі зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.
У мережі набирає популярності відео 2014 року, на якому Роберт Прево — новообраний Папа Римський Лев XIV — виконує святкову пісню “Feliz Navidad” на різдвяній вечірці у Перу.