Світові викиди CO2 цього року сягнуть рекордних показників – доповідь
Джерело: Guardian та доповідь “Глобальний вуглецевий бюджет”
Глобальні викиди вуглекислого газу у 2024 році можуть досягти рекордних показників, і становитимуть 41,6 млрд метричних тонн, порівняно з 40,6 млрд тонн минулого року. Про це йдеться у новій доповіді, яка акцентує на зростанні викидів внаслідок спалювання викопного палива, що віддаляє світ від зниження ризиків екстремальних кліматичних явищ.
Основна частка викидів у 2024 році припадає на спалювання вугілля, нафти та газу — загалом 37,4 млрд тонн, що на 0,8% більше у порівнянні з 2023 роком. Серед видів палива, прогнозоване зростання викидів становить 0,2% для вугілля, 0,9% для нафти та 2,4% для природного газу, з їхнім внеском у загальні світові викиди на рівні 41%, 32% та 21% відповідно.
У розрізі країн, прогнозують такі зміни:
- викиди Китаю, які становлять 32% світового обсягу, зростуть на 0,2%;
- викиди США скоротяться на 0,6%;
- Індії — збільшаться на 4,6%;
- ЄС зменшить свої викиди на 3,8%.
Викиди від міжнародних авіаперевезень і судноплавства зростуть на 7,8%, хоча залишатимуться нижчими за рівень до пандемії. Водночас очікується, що рівень CO2 в атмосфері досягне 422,5 частини на мільйон, що на 52% перевищує доіндустріальний рівень.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на кліматичній конференції ООН (COP29) в Баку, охарактеризував 2024 рік як рік інтенсивних кліматичних руйнувань, зазначаючи, що зміна клімату погіршує лиха, від яких страждають люди в усьому світі. Він наголосив на необхідності екстреного скорочення викидів.
Серед ключових пріоритетів, які виділив Гутерріш: скорочення світових викидів на 9% щорічно, захист населення від кліматичних ризиків та забезпечення фінансування для боротьби з кліматичними змінами. Він підкреслив, що нова фінансова мета має підтримати країни, що розвиваються, а також закликав країни G20 очолити зусилля з подолання кліматичних викликів.
- Згідно з повідомленням щорічного бюлетеня Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) щодо парникових газів, забруднення атмосфери Землі, що викликає потепління планети, за минулий рік досягло найвищого рівня в історії людства, і це є тривожним показником нездатності світу стримати зміну клімату.
- Викиди, спричинені за два роки повномасштабної російсько-української війни, перевищили щорічні викиди парникових газів, створені окремо 175 країнами, що посилило глобальну кліматичну кризу.
Американська тенісистка Коко Гауфф другий рік поспіль стала найбільш високооплачуваною спортсменкою року за версією американського видання Sportico.
Петро Порошенко терміново передав 15 нічних “Мавіків” бійцям 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади.
18 грудня до Києва з офіційним візитом прибула міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг. Вона провела переговори з українською владою щодо підтримки України в умовах тривалої війни, зокрема оголосила про надання Австралією нового пакета допомоги
Компанія Boeing заявила, що відновила виробництво всіх програм літаків, яке було зупинено через страйк машиністів на північному заході Тихоокеанського регіону.
Енергетики Ізюмського району відновили електропостачання в селі Довгеньке Оскільської громади, де світла не було з початку повномасштабної війни.