Священник УПЦ МП із Закарпаття, який розгулював з радянською символікою, отримав підозру
Джерело: Закарпатська обласна прокуратура
Правоохоронці Закарпатської області повідомили про підозру священникові УПЦ МП та ще одному чоловікові, які прогулювалися вулицями з радянською символікою.
Слідством встановлено, що 9 травня в селищі Міжгір’я двоє чоловіків у формі солдатів Червоної армії з символікою комуністичного режиму, зокрема з георгіївськими стрічками та медалями, влаштували провокацію біля пам’ятника воїнам-афганцям.
Проведена експертиза підтвердила факт пропаганди комуністичного режиму та поширення забороненої символіки.
Під час проведених обшуків вдома у підозрюваних, правоохоронці знайшли значну кількість російських пропагандистських матеріалів, а також холодну зброю у священника.
Обом повідомлено про підозру у публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму (ч.1 ст.436-1 КК України). Священнослужителю також повідомлено про підозру у носінні холодної зброї без передбаченого законом дозволу (ч.2 ст.263 КК України).
- Служба безпеки викрила ще трьох кліриків УПЦ МП, які під час проповідей та спілкування з парафіянами виправдовували злочини Кремля та закликали до підтримки окупантів.
- У Донецькій області затримали клірика УПЦ МП, який співпрацював з ворожими спецслужбами, та коригував російські атаки по захисниках України.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.