Святкові гірлянди можуть порушувати сон: що варто обрати натомість
Джерело: The New York Times
Яскраві різдвяні вогники, що прикрашають оселі, можуть зашкодити вашому сну, попереджають спеціалісти.
Ісаак Різ, експерт зі сну та менеджер компанії Winstons Beds, зазначає, що деякі види гірлянд є “катастрофою для гігієни сну”. Зокрема, це стосується яскравих, миготливих або синьо-тонованих лампочок, які пригнічують вироблення мелатоніну — гормону, що регулює сон.
Синє світло, яке має коротку довжину хвилі та високу енергію, стимулює мозкову активність і покращує настрій, але вночі воно порушує біологічний годинник організму. Основним джерелом синього світла є сонце, але воно також випромінюється екранами телевізорів, смартфонів і комп’ютерів, а також святковими гірляндами.
Тривалий вплив синього світла може спричинити проблеми із зором, а хронічне порушення сну підвищує ризик розвитку діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань та навіть деяких видів раку.
Різ також додає, що традиційні багатоколірні гірлянди пригнічують вироблення мелатоніну, створюючи ефект “міні-дискотеки” у вашій вітальні — святково, але аж ніяк не заспокійливо.
Фахівець радить вимикати гірлянди за дві години до сну, аби дати організму час виробити мелатонін. Щоб спростити це завдання, можна використовувати таймери, які автоматично відключають освітлення. До того ж це допоможе уникнути перегріву гірлянд, які можуть стати причиною пожежі.
Якщо ви не уявляєте свята без святкових вогників, оберіть теплі тони.
“Червоне світло або м’яке біле світло є значно менш шкідливими для сну”, — пояснює Різ. Червоне світло може сприяти швидшому розслабленню та покращувати якість сну, хоча результати досліджень щодо цього залишаються суперечливими.
Теплі білі лампочки також створюють ніжне сяйво, яке є менш агресивним для організму, ніж яскраво-білі або сині тони.
- Британське агентство електронної та кіберрозвідки GCHQ у середу представило щорічний Різдвяний виклик – святкову листівку, яка водночас є серією складних головоломок. Завдання покликані заохотити молодь віком від 11 до 18 років випробувати себе у розгадуванні шифрів і пошуку підказок.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.