Свириденко повідомила про відновлення теплопостачання в Одесі

Джерело: Юлія Свириденко/Telegram

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко зауважила, що після нещодавнього російського обстрілу вже вдалося відновити теплопостачання в усі райони Одеси. Нині триває поетапний запуск окремих котелень.

Заслухала доповіді керівництва Одеської ОВА і відповідних служб щодо відновлення Одеси після російських обстрілів енергетичної інфраструктури. Електропостачання вже відновлено для понад 180 тисяч споживачів. Роботи із заживлення усіх районів міста тривають цілодобово. Теплопостачання в місті вже забезпечене в усіх районах, триває поетапний запуск окремих котелень, – зазначила глава уряду.

Також, за її словами, централізоване водопостачання повністю повернули у міста. Нині забезпечення питною та технічною водою здійснюється за потреби заявками від людей. Окрім того, на місцях працюють пункти незламності та польові кухні.

Свириденко наголосила, що уряд тримає ситуацію на постійному контролі.

Дякую одеситам за стійкість і взаємопідтримку в цих умовах. Пошкодження ворогом енергосистеми суттєві, тому відновлення мереж всього міста вимагає часу. Дякую енергетикам, комунальним службам, рятувальникам і всім, хто працює для якомога швидшого повернення світла і тепла в домівки людей, – додала вона.

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський назвав ситуацію з енергетикою в області складною. Проблеми зі світлом є на Миколаївщині, Одещині, Херсонщині, Чернігівщині, Донеччині, Сумщині, Дніпровщині.

Раніше у ДТЕК зазначили, що вже вдалося повернули електропостачання для майже 100 000 родин. Також вдалося частково відновити живлення обʼєктів критичної інфраструктури.

Додамо, за вихідні дні енергетикам вдалося відновити електропостачання для більш ніж 184 тисяч споживачів і об’єктів критичної інфраструктури в Одесі та Одеській області. Водночас у регіоні все ще залишаються без світла понад 430 тисяч абонентів.

Зазначається, що аварійні бригади працюють у посиленому режимі.

У відомстві також поінформували, що на Миколаївщині ситуація з електропостачанням суттєво покращилася – там світло вже повернули більш як 345 тисячам споживачів.

В “Укренерго” повідомили, що вночі російські війська здійснили атаки дронами по об’єктах енергетичної інфраструктури одразу в кількох регіонах країни. Унаслідок обстрілів станом на ранок 15 грудня зафіксовано знеструмлення споживачів у Донецькій та Дніпропетровській областях.

На Дніпропетровщині під час повторного удару по енергооб’єкту постраждав працівник енергетичної галузі. Його госпіталізували, медики надають необхідну допомогу.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.

“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.