Свириденко: Українсько-американський інвестиційний фонд може запрацювати за кілька тижнів

Джерело: Укрінформ

У Мінекономіки сподіваються, що після успішної ратифікації в парламенті угоди між урядами України та США про створення інвестиційного фонду та розгляду документів, які регулюватимуть його запуск, фонд розпочне працювати вже за кілька тижнів. Про це під час брифінгу заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

“Ратифікація, ми сподіваємося, сьогодні завершиться успішно. І далі у нас на столі мають з’явитися ще щонайменше дві угоди, які будуть регулювати запуск фонду – угода про обмежене партнерство і угода, яка, по суті, визначає, яким чином фонд буде функціонувати. Наші американські колеги сподіваються, що всі ці угоди будуть якомога швидше каналізовані. Швидше – це значить тижні, не місяці. Відтак, ми сподіваємося, що фонд повноцінно вже запрацює впродовж кількох тижнів”, – зазначила Свириденко.

Вона зазначила, що додаткові угоди вже не міжурядового рівня і не потребують підписантів з боку представників Кабміну. Угоди мають комерційний характер і підписувати їх будуть дві юридичні особи: з боку Сполучених Штатів – це DFC, з боку України – агентство ДПП.

“Ну і ще нам потрібно ухвалити зміни до Бюджетного кодексу для створення спеціального фонду, і на це піде кілька тижнів”, – додала Свириденко.

Вона зазначила, що наразі ще тривають обговорення щодо цих двох додаткових угод, до яких долучена вся переговорна команда з України, яка працювала над основною угодою.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.

Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.