Сибіга заявив, що Україна може зробити свій внесок у разі вступу в НАТО

Джерело: Суспільне з посиланням на виступ Андрія Сибіги на Анталійському дипломатичному форумі

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.

“Йдеться про наш внесок. Україна зараз має 110 бригад, які мають щоденний бойовий досвід. І звичайно, це буде реалістичний, справжній внесок у майбутню трансатлантичну безпеку. І, до речі, найдешевший”, – зазначив міністр.

Сибіга також зазначив, що Росія порушила 10 принципів Гельсінського акту, а цього року виповнюється 80 років від підписання Хартії ООН. Він підкреслив, що міжнародні закони повинні діяти, а не залишатися лише “деклараціями”.

“Україна після 24 лютого 2022 року також є прикладом, що ця система є нефункціональною. Ця система є несправедливою. Ми потребуємо додаткових інструментів примусу. Ми потребуємо реформ. Ми потребуємо реформ в ООН, і до речі реформ в гуманітарних законах, у Женевських конвенціях, ми маємо оновити їх. Не лише в Україні, але й в інших країнах. І в України є досвід, ми готові зробити свій внесок”, – сказав Андрій Сибіга.

Міністр закордонних справ наголосив, що Україна прагне завершити війну, розпочату Росією, вже цього року, оскільки, за його словами, від цього залежить безпека всієї Європи.

“Ми хочемо закінчити війну цього року. Але важливо не маніпулювати терміном “мир”. Від того як завершиться ця війна в Україні — залежить подальша архітектура безпеки в Європі, залежить безпека кожної родини в Європі. Ось чому фундаментально важливо досягти довгострокового і зрозумілого миру”, – зазначив міністр.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Президент Володимир Зеленський повідомив анонсував кілька етапів обмінів полоненими у рамках домовленостей, досягнутих під час другої зустрічі з російською делегацією у Стамбулі.

Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.

21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння. 

Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з робочим візитом.