Сибіга зреагував на скарги Сіярто щодо атаки на нафтопровід та порадив «скаржитися Москві»

Джерело: Андрій Сибіга/X

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга прокоментував заяву глави МЗС Угорщини Петера Сіярто, котрий поскаржився на Україну через атаку на нафтопровід.

Вранці угорський міністр заявив, що “Україна знову атакувала нафтопровід, що веде до Угорщини, що призвело до припинення поставок нафти до країни”.

Тоді як Сибіга нагадав йому, що це Росія, а не Україна, розпочала цю війну і відмовляється її закінчити.

Він додав, що Угорщині роками говорили, що Москва є ненадійним партнером, водночас, попри це, Будапешт доклав всіх зусиль, щоб зберегти свою залежність від Росії, зокрема після початку повномасштабного вторгнення.

Тепер можете надсилати свої скарги і погрози своїм друзям у Москві, – зазначив український дипломат.

У ніч на 18 серпня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, вдарили по нафтоперекачувальній станції “Нікольскоє”, що у Тамбовській області РФ. У результаті влучання на об’єкті спалахнула пожежа. Як наслідок – перекачування нафти магістральним нафтопроводом “Дружба” повністю зупинено.

Зауважимо, угорська нафтогазова компанія Mol, котра зазнає критики за збереження залежності від російської нафти, вважає доступ до українського нафтопроводу Одеса-Броди найперспективнішим шляхом для диверсифікації постачання. Про це заявив старший віцепрезидент Mol з управління ланцюжками постачання Сабольч Паль Сабо.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.