«Сила Вагнера»: українську диригентку Линів розкритикували за «двозначний» надпис на футболці

Джерело: український письменник Остап Українець/Twitter

Українська диригентка Оксана Линів з’явилася на Байройтському музичному фестивалі в Німеччині, який організовують на честь німецького композитора Ріхарда Вагнера, у футболці із надписом Wagner Power (“Сила Вагнера”), викликавши тим самим хвилю критики у соцмережах.

Зокрема, її звинуватили в “ігноруванні контекстів”.

Українська правозахисниця Наталія Панченко також відреагувала на зовнішній вигляд диригентки, назвавши її “відірваною від реалій”.

“Це ж настільки треба бути відірваною від українських реалій людиною, щоб поїхати у світ представляти Україну у футболці з таким написом”, – написала Панченко.

Скриншот із Facebook

Своєю чергою, журналіст Андрій Дрозда зазначив: “Як то кажуть, іноді краще Моцарт, ніж Вагнер. Завжди краще”.

“Линів цілком могла б не одягати цю футболку, аргументовано пояснивши організаторам причину”, – висловилася українська поетеса Тетяна Власова.

Натомість частина українців стала на захист Линів.

“Пост підтримки пані Линів. Для тих, хто хоч музичну школу закінчив, Вагнер – це композитор. Може, ви ще й Тараса Григоровича скасуєте, бо серед окупантів є з прізвищем Шевченко?” – написала в X East Villager.

Підтримав диригентку й український військовослужбовець, офіцер управління розвідки бригади “Азов” Національної гвардії України Ілля Самойленко.

“По нещодавньому… Чи коректно зараз в Україні слухати ZZ-Top? Чи там теж контекст треба врахувати?”, – прокоментував він.

Варто зауважити, що після низки коментарів від обурених користувачів Линів видалила допис, де вона одягнена у футболку з написом Wagner Power.

Водночас невдовзі після скандалу диригентка опублікувала на своїй сторінці позицію правнучки композитора, яку обурило зловживання ім’ям її прадіда.

“Катаріна Вагнер коментує зловживання ім’ям її прадіда найманою трупою Євгена Пригожина: “Окупація роботи Вагнера націонал-соціалістами була огидною. І коли “російська наймана армія, звірства якої неможливо перевершити, вимазує ім’я Вагнера на своїх кривавих прапорах, то не тільки у мене перехоплює подих”, – йдеться у дописі.

ДОВІДКОВО. У вересні 2022 року Оксану Линів хотіли позбавити звання Почесної амбасадорки Львова. Для цього навіть було створено петицію для збору голосів.

Згідно з автором петиції, диригентка мала спільний DVD з записом опери “Летючий голландець” Ріхарда Вагнера, на якому співпрацювала з заслуженим діячем мистецтв Росії Дмитром Черняковим. Також вони разом працювали на Вагнерівському фестивалі.

Крім цього, Линів потрапляла в інцидент через постановку опери Петра Чайковського “Іоланта” у квітні минулого року, до якої планувалося залучити українських та російських виконавців. Однак багато українських артистів відмовилися виступати разом з росіянами на одній сцені.

Відповідаючи на критику, Линів заявила, що спеціально залишила у своїх програмах твори тих російських композиторів, творчість яких пов’язана з Україною. Це, за її словами, створює привід говорити про це в публічному просторі.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у суботу, 7 вересня, пообіцяла непохитну підтримку України.