Силовики РФ запропонували Путіну звільнити Шойгу та розпочати загальну мобілізацію – Bloomberg

Джерело: Bloomberg із посиланням на п’ять джерел, знайомих із ситуацією

У силових структурах РФ пропонують російському президенту Володимиру Путіну звільнити керівництво його армії, оголосити воєнний стан і розпочати загальну мобілізацію.

Путіну пропонують відправити у відставку міністра оборони Сергія Шойгу. Також низка представників силових структур виступають за звільнення глави генштабу РФ Валерія Герасимова та підтримують вимоги, які висував голова ПВК “Вагнер” Євген Пригожин.

За даними американської розвідки, лише вбитими війська РФ  втратили понад 120 тисяч осіб. Тоді як за даними Генштабу ЗСУ, українські захисники вже ліквідували більш як 257 тисяч російських окупантів.

Тож, очевидно, що мобілізованих минулої осені генералам РФ уже не вистачає. У серпні у російської армії закінчилися резерви — про це свідчить той факт, що командування переміщає сили вздовж лінії фронту, щоб “залатати дірки”, зазначили аналітики Інституту вивчення війни. Попри те, що український контрнаступ поки що не призвів до суттєвих територіальних завоювань, натомість він спровокував виснаження та деградацію російських сил, пояснили в ISW.

Одначе, мобілізація вдарила по рейтингах Путіна, тому Кремль відкладає рішення. Наприкінці березня регіонам в РФ доручили масово набирати в армію контрактників та добровольців, спустивши рознарядки на 400 тисяч осіб. Проте, за чотири місяці план вдалося виконати лише на половину.

Незламний імідж Путіна зник після повстання Пригожина, але, за відсутності очевидної альтернативи, російська еліта все ще бачить у ньому найкращу гарантію виживання, сказав Микола Петров, запрошений співробітник берлінського аналітичного центру SWP. Принаймні поки що.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.