Сили оборони продовжують ведення наступальної операції на трьох напрямках – Генштаб

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюючись на досягнутих рубежах.

Зокрема українським воїнам вдалось досягти часткового успіху у напрямку Урожайного, Приютного та Вербового.

Своєю чергою окупанти намагались наступати у районі Новокалинового, Авдіївки, Сєверного, Мар’їнки, Новомихайлівки та Старомайорського: всі спроби – безрезультатні.

Росіяни продовжують зазнавати великих втрат в особовому складі, озброєнні і техніці, водночас продовжуючи чинити потужний опір. Окупанти переміщують підрозділи і війська, активно застосовуючи резерви.

На Бахмутському напрямку українські воїни продовжують вести наступальні дії південніше міста Бахмут, закріплюються на досягнутих рубежах.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.