Сили оборони уразили завод з виробництва ударних БпЛА РФ за 1000 км від кордону

Джерело: Генштаб
У Генеральному штабі підтвердили ураження російського заводу з виробництва ударних БпЛА, на відстані понад 1000 км від держкордону України
Зауважєуться, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, 23 квітня здійснили вогневе ураження виробництва ударних БпЛА (Герань-2, типу Шахед та інші).
У Генштабі повідомили, що виробнича потужність підприємства близько 300 різних БпЛА на добу. Знаходиться воно в Єлабузькому районі Республіки Татарстан (РФ) на відстані 1054 км від державного кордону України.
Підтверджено влучання та вибухи в районі цілі. На цей час відомо про пошкодження цеху фінальної збірки БпЛА. Результати ураження уточнюються, — додали у повідомленні.
Військові наголосили, що цей удар є справедливою відповіддю України щодо російського стратегічного військового обʼєкта, котрий використовується для забезпечення збройної агресії РФ проти України та терору проти цивільних людей в Україні.
Раніше у Генеральному штабі підтвердили, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
Як зауважили, це об’єкт оперативного базування авіаційних засобів. Він використовується для зберігання, підготовки та пусків БпЛА типу Shahed по території України, а також обслуговування авіатехніки, яка виконує завдання в районах Запорізької та Херсонської областей.
Згодом Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.
Додамо, 26 січня у Генштабі поінформували, що підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару по складах зберігання ударних БпЛА російських військ в Орловській області РФ.
Так, внаслідок ударів уражено бетоновані споруди, де зберігались термобаричні бойові частини, якими споряджаються дрони. Зауважується, що є інформація про сильну вторинну детонацію.
Водночас у Генштабі повідомили про ураження Силами оборони низки ворожих об’єктів.
Крім цього, Сили безпілотних систем та Сили спецоперацій ЗСУ завдали удару по інфраструктурі АО “Смоленський авіаційний завод” у Смоленській області РФ, де модернізують та виготовляють бойові літаки. Вибухи зафіксовано на території авіазаводу.
Також українські воїни вразили командний пункт 29-ї загальновійськової армії РФ на території тимчасово окупованої Волновахи (Донеччина).
Окрім того, Сили безпілотних систем ЗСУ підтвердили удар по Брянському хімзаводу.
- У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що вночі 14 січня Сили оборони здійснили наймасовіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1100 км углиб РФ.
- Збройні Сили України завдали чергового високоточного повітряного удару по командному пункту 2-ї гвардійської загальновійськової армії РФ, розташованому в місті Новогродівка Донецької області.
- Сили оборони завдали удару по пункту управління 3-го армійського корпусу ЗС РФ у окупованому місті Світлодарськ Донецької області.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 боєзіткнення.
Європейські служби безпеки дійшли висновку, що за серією підпалів посилок у логістичних центрах у Німеччині, Польщі та Великій Британії в липні 2024 року стоїть російське ГРУ. Інциденти розглядаються як частина масштабної диверсійної операції, спрямованої на дестабілізацію країн НАТО та випробування можливості атак на авіарейси до Північної Америки, мовиться у спільному журналістському розслідуванні німецьких медіакомпаній WDR та NDR, а також газети Süddeutsche Zeitung, повідомляє Tagesschau.
Міноборони розробило документацію на новий засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдру) для військових.