Сили оборони відбили 128 штурмів росіян з початку доби — Генштаб

Джерело: зведення Генштабу
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
На Харківському напрямку противник тричі проводив наступальні дії поблизу населених пунктів Вовчанськ та Кам’янка.
На Куп’янському напрямку агресор намагався йти вперед в напрямку Глушківки. Українські захисники зупинили атаку ворога.
На Лиманському напрямку російські загарбники 21 раз атакували позиції Сил оборони поблизу населених пунктів Нова Кругляківка, Лозова, Новоєгорівка, Греківка, Колодязі, Ямполівка, Рідкодуб та в напрямку Григорівки. Два боєзіткнення тривають дотепер.
На Сіверському напрямку наші захисники відбили чотири атаки окупаційних військ поблизу Верхньокам’янського та Білогорівки, ще одне боєзіткнення досі триває.
На Краматорському напрямку ворог вісім разів атакував позиції наших захисників поблизу населених пунктів Часів Яр, Григорівка, Біла Гора та Курдюмівка. На даний час точиться бій.
Дев’ятнадцять разів росіяни штурмували позиції українських підрозділів на Торецькому напрямку в районах населених пунктів Торецьк, Кримське та Диліївка. Усі ворожі атаки відбиті нашими оборонцями.
На Покровському напрямку, від початку цієї доби, противник намагався просуватись вперед у районах населених пунктів Стара Миколаївка, Єлизаветівка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Звірове, Котлине, Удачне, Котлярівка та Андріївка. Наші захисники зупинили 46 штурмових дій противника, ще п’ять боєзіткнень тривають.
На Новопавлівському напрямку ворог 20 разів намагався прорвати оборону наших захисників у районах населених пунктів Багатир, Новопіль, Бурлацьке та Вільне Поле. Досі тривають п’ять боєзіткнень.
Сьогодні на Гуляйпільському напрямку противник наступальних дій не проводив.
На Оріхівському напрямку наші оборонці відбили три ворожих штурми в районі Степового. Ворог завдав авіаударів по Степногірську та Кам’янському.
На Придніпровському напрямку наші оборонці зупинили одну спробу противника наблизитись до наших позицій.
На Курському напрямку з початку доби відбулося вісім боїв, один з яких триває дотепер. Крім того, ворог завдав шість авіаційних ударів, скинувши шість керованих бомб, та здійснив 188 артилерійських обстрілів.
У Генштабі відзначили воїнів 117-ї окремої бригади територіальної оборони, 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади та 34-ої окремої бригади берегової оборони, які ефективно нищать ворога, завдаючи йому значних втрат у живій силі та техніці.
Протягом доби російські війська завдали по позиціях наших військ та населених пунктах одного ракетного та 45 авіаційних ударів, застосувавши одну ракету та скинувши 65 керованих авіаційних бомб. Крім цього, залучили для ураження 1156 дронів-камікадзе та здійснили майже чотири тисячі обстрілів.
- Триває 1176-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 969 тисяч осіб.
- Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
- Речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин повідомив, що на російські окупанти намагаються прорватися в бік адміністративного кордону Донецької, Запорізької і Дніпропетровської областей.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.