Сили оборони відійшли від Сєверного та Степового на Авдіївському напрямку

Джерело: телемарафон

Збройні сили України відійшли від двох селищ на Авдіївському напрямку в Донецькій області. Йдеться про  Сєверне та Степове.

За словами речника ОСУВ “Таврія” Дмитра Лиховія, водночас Сили оборони відкинули російських військових з околиць села Бердичі.

“Наші війська здійснили відхід від невеликих сіл Сєверне та Степове. У них на двох до війни було до 100 мешканців”, – сказав він.

Раніше командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський казав, що на Авдіївському напрямку стабілізовано лінію оборони в районах Тоненького, Орлівки і Бердичів. Водночас спроби наступальних дій росіян у районах Новомихайлівки та Роботиного не мали успіху.

  • Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. 

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.