Сили оборони заперечили заяву РФ про «зачистку» Кринок на лівобережжі Херсонщини

Джерело: ОК “Південь”

Сили оборони півдня наголосили, що російські війська, не маючи успіху у штурмових діях на лівобережжі Херсонщини, вдалися до маніпуляцій та фальсифікації фактів, заявивши про “зачистку” Кринок.

Так, зазначається, що 20 лютого військово-політичне керівництво РФ заявило про зачищення плацдарму на лівому березі Дніпра.

Офіційно повідомляємо, що дана інформація не відповідає дійсності. Сил оборони півдня України продовжують утримувати зайняті позиції, завдаючи  значних втрат ворогу, — наголосили у повідомленні.

Зауважується, що здійснивши протягом дня єдину спробу штурму, через суттєві втрати, росіяни відійшли на заздалегідь підготовлені позиції. Звідти російські війська фальшиво звітують про знищення плацдарму, не маючи змоги виконати поставлене командуванням завдання, запевнили у Силах оборони півдня.

Раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив російському президенту Володимиру Путіну, що селище Кринки на Херсонщині нібито “перейшло під контроль” російських військ.

У січня стало відомо, що росіяни зосередили свої сили на території Кринок, де намагаються вибити українських військових.

У цьому районі ЗСУ продовжують проводити активні операції щодо закріплення та розширення плацдарму, тоді як ворожі сили намагаються вибити ці підрозділи, зазначила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Там фактично вже немає жодного вцілілого будинку, працюють артзасоби однієї та іншої сторони. Крім того, ворог дуже потужно бомбардував цей регіон, — зазначила речниця.

Біля Кринок у Херсонській області зосереджено близько 10 тисяч російських військових.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.