Сили оборони збили російський гелікоптер над Сумщиною — ОВА

Джерело: Сумська ОВА

6 серпня у небі над Сумщиною українським захисникам вдалося збити ворожий гелікоптер.

Раніше російські пабліки опублікували інформацію про втрати ворожої авіації 6 серпня. Як повідомляється, збитий вертоліт міг бути російським Ка-52.

Також підрозділами Сил оборони та безпеки знищено у регіоні ворожу балістичну ракету та два БпЛА.

Раніше міноборони РФ підтвердило, що бої тривають у Курській області. Відомство ворога розповіло про атаку близько 300 українських військових, 11 танків та понад 20 ББМ.

Про прорив кордону російські пропагандисти повідомляли ще зранку, але Міноборони ворога визнало це тільки зараз.

МО РФ звинуватило 22-гу механізовану бригаду ЗСУ у нападі на Курську область. Пресслужба бригади наразі не коментує ситуацію. Генштаб ЗСУ, Легіон “Свобода Росії” поки що теж нічого не повідомляють.

Довідка. Ка-52 — російський бойовий вертоліт, командирська машина армійської авіації, здійснює розвідку місцевості, цілевказівки та координацію дій групи бойових вертольотів. Машина здатна вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі на полі бою. Є продовженням розвитку моделі Ка-50 “Чорна акула”.

Вартість одного гелікоптеру становить близько 16,1 млн доларів.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.

Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.

Законопроєкт про “руйнівні” санкції проти Росії буде реалізований, якщо Кремль найближчим часом не приступить до “добросовісних” переговорів щодо стійкого справедливого миру з Україною, заявили американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументаль (демократ, Коннектикут), котрі є авторами відповідної законодавчої ініціативи.