Сили оборони збили російський гелікоптер над Сумщиною — ОВА

Джерело: Сумська ОВА

6 серпня у небі над Сумщиною українським захисникам вдалося збити ворожий гелікоптер.

Раніше російські пабліки опублікували інформацію про втрати ворожої авіації 6 серпня. Як повідомляється, збитий вертоліт міг бути російським Ка-52.

Також підрозділами Сил оборони та безпеки знищено у регіоні ворожу балістичну ракету та два БпЛА.

Раніше міноборони РФ підтвердило, що бої тривають у Курській області. Відомство ворога розповіло про атаку близько 300 українських військових, 11 танків та понад 20 ББМ.

Про прорив кордону російські пропагандисти повідомляли ще зранку, але Міноборони ворога визнало це тільки зараз.

МО РФ звинуватило 22-гу механізовану бригаду ЗСУ у нападі на Курську область. Пресслужба бригади наразі не коментує ситуацію. Генштаб ЗСУ, Легіон “Свобода Росії” поки що теж нічого не повідомляють.

Довідка. Ка-52 — російський бойовий вертоліт, командирська машина армійської авіації, здійснює розвідку місцевості, цілевказівки та координацію дій групи бойових вертольотів. Машина здатна вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі на полі бою. Є продовженням розвитку моделі Ка-50 “Чорна акула”.

Вартість одного гелікоптеру становить близько 16,1 млн доларів.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.