«Синдром святкового серця»: що необхідно знати?

Джерело: Health

Попереду – різдвяно-новорічні свята, під час яких більшість людей смакують традиційні страви та вживають спиртні напої. У зв’язку з цим експерти попереджають, що надмірне вживання алкоголю і переїдання можуть викликати “синдром святкового серця”, для якого характерні такі симптоми, як аритмія, тріпотіння в грудях, різка зміна тиску.

Що таке “синдром святкового серця”?

Вперше термін з’явився в Америці в минулому сторіччі. За межами Америки захворювання має назву “передсердна аритмія”, спричинена міцними напоями. Сьогодні невідомо, наскільки синдром поширений у світі, проте дослідження минулих років допомогли виявити, що близько 20% випадків “синдрому святкового серця” спричинені надмірним вживанням алкоголю у збільшених дозах.

Причини виникнення “синдрому святкового серця”

Основними причинами виникнення є:

  • зміна швидкості передачі нервового сигналу через серцевий м’яз під дією алкоголю;
  • міцні напої пришвидшують серцебиття, спонукаючи організм до викиду адреналіну з надниркових залоз або серцевої тканини, що може призвести до аритмії;
  • підвищення концентрації жирних кислот в тілі при вживанні алкоголю, пов’язаних з розвитком синдрому.

Фактори ризику виникнення “синдрому святкового серця”

  • Вік (старше 65 років).
  • Певні особливості організму, такі як високий кров’яний тиск, діабет, ожиріння та серцева недостатність.
  • Вживання великої кількості алкоголю.
  • Сімейний анамнез миготливої ​​аритмії чи захворювань серця.
  • Нещодавня операція на стравоході, серці чи легенях.
  • Розлад, спричинений вживанням психоактивних речовин.

Симптоми “синдрому святкового серця”

Найбільш поширеним симптомом є нерегулярний серцевий ритм. У людини може раптово розвинутися прискорене серцебиття, яке може бути короткочасним або постійним.

Інші симптоми:

  • біль у грудях;
  • прискорений серцевий ритм;
  • втрата свідомості;
  • втома;
  • низький кров’яний тиск;
  • задишка

Лікування та профілактика

Спеціалісти зазначають, що відмова від алкогольних напоїв або їх помірне вживання під час святкових заходів суттєво зменшують ризик “синдрому святкового серця”.

Також зменшенню ризику появи синдрому сприятиме вживання натуральних рослинних кардіокомплексів для підтримки правильної роботи серцево-судинної системи.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.