Сирійський порт Тартус розірвав інвестиційну угоду з російською компанією
Джерело: Радіо Свобода
Сирія розірвала інвестиційну угоду з російською компанією, що управляла портом Тартус.
У 2019 році Москва та Дамаск домовились про передачу порту в оренду на 49 років компанії “Будтрансгаз”, яка мала вкласти 500 мільйонів доларів в його розвиток. Однак, не відомо, скільки з цієї суми справді інвестували.
Тепер Сирія відновлюватиме порт, оновлюючи старі механізми (що за контрактом мала б зробити російська компанія), а доходи від порту підуть на користь держави.
Довідка: Порт у Тартусі – другий за розміром порт Сирії. З 1970-х років там розташований єдиний пункт матеріально-технічного забезпечення військового флоту СРСР, а згодом РФ у Середземному морі.
- Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
- За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, росіяни планують перекинути військову техніку з Сирії до Лівії (Африка).
- Росія переміщує велику кількість військової техніки на свої військові бази у Сирії, що може свідчити про підготовку до часткового її виведення із країни.
- Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.
У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.