Сирський доручив кожному командиру бригади сформувати штатний підрозділ рекрутингу
Джерело: Генштаб ЗСУ
Командирам бригад Збройних Сил України доручено сформувати штатні підрозділи рекрутингу для покращення організації та супроводу заходів з вербування добровольців. Відповідне завдання визначено організаційною директивою головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
Згідно з документом, такі підрозділи мають з’явитися у бойових військових частинах, що сприятиме більш ефективному залученню добровольців до лав Збройних Сил.
З 1 жовтня 2024 року командирам військових частин надано можливість приймати добровольців безпосередньо, минаючи звернення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
До впровадження цих змін у ЗСУ вже діяли центри рекрутингу в окремих видах і родах військ, включаючи Сухопутні війська, Військово-Морські Сили, Десантно-штурмові війська, Сили спеціальних операцій та територіальну оборону. Ці структури продовжують удосконалювати свою роботу.
- Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України у звіті висунула пропозицію розформувати ТЦК. Натомість інший народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко виступив проти пропозиції.
- У ТЦК та СП на сьогодні працює близько 36 тисяч осіб, з яких близько 7 тисяч – цивільні, повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. Серед військових співробітників центрів 3 тисячі – жінки, а багато з них визнано “обмежено придатними” до служби.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.