Сирський поінформував генерала Каволі про ситуацію на фронті

Джерело: Олександр Сирський/Телеграм

26 серпня Головнокомандувач ЗСУ провів розмову з Верховним головнокомандувачем Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, Командувачем збройних сил США в Європі генералом Крістофером Каволі.

Сирський поінформував про ситуацію та хід бойових дій на різних напрямках фронту. Окреслив основні потреби Сил оборони, зокрема щодо боєприпасів, військової техніки та іншого озброєння.

Також висловив вдячність за надану військову допомогу.

Обговорили питання посилення нашої ППО. Захист наших міст та критичної інфраструктури від постійних терористичних атак російської федерації є одним із ключових пріоритетів, – додав Головнокомандувач.

Нагадаємо, нещодавно Сирський повідомив, що з 24 лютого 2022 року російські війська запустили 9627 ракет по Україні. З них вдалося збити 2429. Він пояснив, що зокрема 5197 ракет влучило по цивільних об’єктах і 1998 по військових.

Водночас щодо БпЛА ситуація трохи краща: сили ППО збили 9272 ворожих дронів із 13997. Росіяни поцілили 1022 безпілотниками по цивільних об’єктах, по військових – 3697.

Відтак ефективність збиття ракет становить 29.68%, БпЛА – 66.24%.

Додамо, попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.

Так, найдорожча система ППО, яка є на озброєнні України, – американський ЗРК Patriot. Вартість системи може досягати мільярда доларів, тоді як кожна її ракета коштує близько 3,7 млн доларів.

Тоді як перша європейська протиракетна система великої дальності, розроблена Францією та Італією, SAMP/T коштує 500 млн доларів за батарею. Ціна ракети Aster-30 для системи становить 2 млн доларів.

Ракета AIM-9X (“повітря-повітря) для норвезького комплексу середньої дальності NASAMS може коштувати близько 1,1 млн доларів. Ракета AMRAAM 120 трохи дешевша – 900 тисяч доларів.

Вартість німецького комплексу IRIS-T становить близько 140-180 млн євро. Ракета класу “повітря-повітря” коштує близько 900 тисяч доларів.

Приблизно 500 тисяч доларів вартує ракета для зенітно-ракетного комплексу малої дальності Mistral.

А ціна ракети до зенітного ракетного комплексу Stinger перевищує 480 тисяч доларів.

Американський ЗРК середнього радіуса дії MIM-23 Hawk коштує 30 млн доларів, а ракета до нього – 250 тисяч доларів.

І зрештою, ракета до ЗРК малої дальності Shorad Aspide коштує понад 100 тисяч доларів. Найдешевші ракети для ЗРК Vampire, призначеного для боротьби з безпілотниками – 30 тисяч доларів.

Раніше ми повідомляли, що, згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.

Також Сирський під час презентації 20 серпня повідомив, що українські війська розширили контрольовану територію в Курській області до 1263 кв. км, взявши під контроль 93 населені пункти.

Угруповання Сил оборони ведуть наступальну оборону на курському напрямку. За період ведення наступу на території Курської області Збройні сили просунулися на глибину оборони противника від 28 до 35 км, – сказав він.

Російські пропагандисти заявили, що війська РФ перейшли кордон України у Чернігівській області в районі сіл Грем’яч та Мурав’ї. Як доказ вони показували російський триколор, встановлений неподалік кордону. Однак Оперативне командування “Північ” спростовує це.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності “Зубр”.

Міністр оборони – віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що українці забули про допомогу, яку надала Варшава. 

Протягом минулої доби, 14 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 144 бойових зіткнення, зокрема 37 атак відбулось на Курахівському напрямку.

Відсьогодні, з 15 листопада, у застосунку “Армія+” доступна нова функція – подання рапорту на зміну місця служби.