Ситуація на фронті досить динамічна — Міноборони
Джерело: Ганна Маляр в етері телемарафону
7 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про ситуацію на фронті, зауваживши стосовно чотирьох основних напрямків на сході, де ворог намагається пробити оборону українських захисників: Куп’янський, Авдіївський, Лиманський та Мар’їнський.
Тоді як на Бахмутському напрямку українські армійці здобули певні успіхи. Маляр зауважила, що там ворог вдається до різних тактик, зокрема намагаючись розосередити наші війська.
Водночас на Лимано-Куп’янському напрямку спостерігається загострення ситуації. Росіяни намагаються будь-що утримати свої позиції. На цьому напрямку ворог намагається пробивати нашу оборону, однак, безрезультатно.
На Мар’їнському напрямку щоденно ведуться обстріли. Мар’їнка вщент зруйнована ворогом. Однак, через потужний опір наших захисників противнику не вдається взяти місто під свій контроль.
На Запорізькому напрямку в районі населеного пункту Роботине тривають бойові дії. Детальну інформацію посадовиця пообіцяла оприлюднити публічно після закріплення Сил оборони на певних територіях.
Маляр додала, що за минулі два-три тижні росіяни активізували бойові дії.
Українські захисники потужно знищують особовий склад та техніку ворога. Після чого противник дещо затихає, аби відновити свою боєздатність. Своєю чергою українські військові готуються до відбиття наступних атак. Рішення приймаються оперативно з боку командування Сил оборони України, — акцентувала заступниця міністра.
- Триває п’ятсот шістдесят перша доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 34 бойових зіткнення між українськими захисниками та російськими окупантами.
- У Повітряних силах ЗСУ показали, як українські захисники за допомогою німецької зенітної самохідної установки “Gepard” збивають російські дрони-камікадзе над Одещиною.
- У ніч на 7 вересня російські окупаційні війська атакували Україні дронами-камікадзе. Силами ППО знищено 25 з 33 випущених Росією БпЛА.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.