Ситуація на фронті, наступ на Київ та заборона Telegram: головне з інтерв‘ю Буданова

Джерело: Кирило Буданов для ВВС

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю телерадіомовній службі BBC розповів про “важкий період для України”.

Прогнози щодо України

“Нас чекає досить важка, за нашою оцінкою, ситуація найближчим часом. Але вона не катастрофічна, це теж треба розуміти. Армагеддон не відбудеться, як багато хто зараз починає казати. Але проблеми з середини травня будуть”, – зазначив очільник ГУР.

За його словами, йдеться про “все”, а не лише про фронт чи внутрішньополітичну ситуацію. Зокрема Буданов попередив, що противник вдаватиметься до комплексного підходу проти України.

“Росіяни будуть використовувати комплексний підхід. Вони проводять комплексну операцію. Не будемо ми про це з вами довго розмовляти, але це важкий період буде. Середина травня – початок червня”, – уточнив керівник розвідки.

Про наступ на Київ

Кирило Буданов запевнив, що загрози повторного наступу на Київ, як і раніше, немає.

Він зауважив, що такий сценарій був і залишається “безпідставним”, і загрози “станом на зараз – абсолютно немає”.

Про Telegram

Очільник ГУР Міноборони наголосив, що платформа Telegram є “величезною проблемою для України”. При цьому він вважає, що блокуванням каналів ситуацію вдасться вирішити лише тимчасово.

Вирішити цю проблему Буданов пропонує шляхом реєстрації Telegram-каналів, “щоб було зрозуміло, хто за яким медіаресурсом, а Telegram вже точно статус медіа набув”.

“Нема питання впливу чи тиску – питання ж не в цьому. Якщо ти хочеш доводити свою позицію – а вона може комусь не подобатись, і це нормально в демократичному суспільстві – неси відповідальність. Чого ти боїшся сказати, хто ти?” – наголосив він.

На запитання, чи це стосується анонімних каналів, керівник розвідки зауважив, що, на його думку, вони всі анонімні.

Тоді як, відповідаючи на запитання про те, чи сам він користується цим застосунком, Буданов зазначив, що “продивляється його час від часу, коли відбуваються ті чи інші події”, щоб зрозуміти, як їх сприймає російський соціум, щоб дивитись на результати тих чи інших операцій розвідки, або резонансних подій, які можуть мати якийсь вплив.

При цьому Буданов уточнив, що це виняток для нього як для керівника відомства, а загалом розвідникам мати Telegram або інші соцмережі абсолютно заборонено.

Замахи та отруєння дружини

Очільник ГУР МО зізнався, що на нього було скоєно близько 10 замахів.

“Давайте залишимось на тому ж (показнику). Там вони зараз планують дещо, але, як і минулі рази, все в них не вийде. Це в інтересах росіян, це правда. Це росіяни, в інтересах росіян. Вони планують залучення людей і тут. Це нормальна, оперативна для них робота”, – пояснив Буданов.

Щодо інциденту з отруєнням дружини, Буданов попередив, що “відповідь буде”.

“Які затримання? Це несерйозно. Я в ці ігри не граюся ніколи. Але це моя дружина, тому так воно не зійде”, – заявив він, додавши, що розслідування триває.

Коментуючи стан дружини, керівник розвідки назвав його “більш-менш нормальним”. Її вдалося стабілізували та вивести більшу частину токсинів.

Ракетні атаки росіян

Кирило Буданов визнав, що російські сили мали “реальний успіх” в Авдіївці.

“Це треба визнати. Це факт. Вони це змогли. Все інше – ну, поки що зарано про це говорити”, – заявив він.

Що стосується кількості ракет у Росії, Буданов розповів що ворог провів накопичення. Особливо морського компонента ракет, оперативно-тактичного ракетного озброєння, але поки що він активно не застосовується.

“А ракети авіаційного компонента – ну, вони знову дуже серйозно вичерпали свої запаси. Навіть останній удар? Знову ж таки сьогоднішній день беремо – всього-на-всього два стратегічних бомбардувальники завдавали ударів. Це не від того, що у них немає цілей, а через те, що вони трошки економлять. Так, вони можуть завдати ще кілька серйозних ударів, але не безкінечно”, – відповів Буданов.

За його словами, обхід санкцій дозволяє виготовляти РФ таке озброєння.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.