«Ситуація стає гіршою з кожним днем присутності росіян», – Галущенко про Запорізьку АЕС
Джерело: Міненерго
Міністр енергетики України Герман Галущенко під час робочої поїздки до Запорізької області заявив, що росіяни мають ілюзію, що контролюють ситуацію на Запорізькій АЕС, адже вона щодня погіршується.
Очільник Міненерго підкреслив, що погіршення ситуації на окупованому об’єкті констатують, зокрема, експерти МАГАТЕ, представники якої перебувають на ЗАЕС.
“Нещодавно була заява МАГАТЕ про те, що інспекторів не допустили до реакторних залів. А це означає, що росіяни ховають реальний стан справ. Він нам відомий: це деградація устаткування. Станція не працює в системі з вересня 2022 року, а складне устаткування АЕС має постійно працювати. Проте роботи для його підтримки не проводяться, і це призводить до деградації”, – пояснив Герман Галущенко.
Міністр наголосив, що представники “Росатому”, які перебувають на окупованому об’єкті, є злочинцями за нормами міжнародного права і обов’язково понесуть відповідальність за це.
“Вони мають ілюзію, що контролюють ситуацію на станції щодо ядерної і радіаційної безпеки. Але, на жаль, ситуація стає гіршою з кожним днем їх присутності”, – наголосив очільник Міненерго.
А також зазначив, що після деокупації для повернення до експлуатації хоча б одного з шести енергоблоків ЗАЕС потрібно буде провести величезну роботу.
- Росія намагалась провести чергову інформаційно-психологічну операцію в Україні та завдати удару по співпраці України та МАГАТЕ.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що недопуск експертів МАГАТЕ до реакторних залів ЗАЕС є спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на станції.
- 3 січня глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що експерти агентства не отримали доступ для перевірки реакторних залів трьох енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.