Ситуація у Франції викликає занепокоєння у ЄС щодо подальшої підтримки України – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Політична нестабільність у Франції викликає тривогу у деяких країнах Євросоюзу щодо того, чи зможе французький президент Еманюель Макрон підтримувати деякі свої ініціативи щодо Європи та України.
За інформацією джерел, деякі країни ЄС занепокоєні тим, чи вдасться тепер реалізувати ідею щодо збільшення витрат на оборону Євросоюзу – ініціатива, яку рішуче підтримував Макрон.
Також у ЄС остерігаються, що дострокові вибори до французького парламенту, які відбудуться за кілька тижнів, можуть підірвати роль Макрона як одного з головних союзників України та зашкодять його планам відправити до України військових інструкторів.
За даними опитувань, політсила Макрона та її союзники мають трохи меншу підтримку, аніж ультраправа та ліва партії. Якщо на виборах переможе “Національне об’єднання” Марін Ле Пен, це стане проблемою для лідерів ЄС на тлі тиску Європи на Росію.
Президент є головою Збройних сил у Франції, проте держбюджетом займається уряд, який обирає парламент. Однак після позачергових виборів у французькому парламенті можуть статись зміни, внаслідок яких більшість матимуть партії з зовсім іншими пріоритетами.
Призначення позачергових виборів у Франції поставило під сумнів ймовірність ухвалення додаткових витрат на оборону ЄС. Саме Макрон був одним з головних ініціаторів цього питання і він шукав варіанти, які б підтримали більшість країн ЄС на саміті наступного тижня.
Тепер варіанти щодо збільшення витрат на оборону, найімовірніше, представлятиме Європейська комісія. За даними джерела, зараз ще тривають перемовини щодо можливості спільних запозичень. Імовірно, такий варіант доведеться відкласти, оскільки є сильний спротив з боку деяких країн, зокрема на тлі послаблення позиції Франції.
Ще одне джерело зауважило, що зараз у ЄС роздумують над тим, як ймовірні політичні зміни у Франції вплинуть на загальну політику союзу.
Викликає занепокоєння і питання внутрішніх оборонних витрат Франції. Попри те, що у 2023 році Франція прийняла законопроєкт на воєнні витрати до 2030 року, деякі зобов’язання досі непрофінансовані.
Питання викликає й обіцянка Макрона надати Україні до 3 мільярдів євро допомоги у 2024 році. Надалі все залежатиме від результатів парламентських виборів.
Невизначеність зберігатиметься, наприклад, щодо чергової обіцянки Макрона постачати Україні французькі винищувачі. Цю обіцянку було дано Президенту України Володимиру Зеленському в Парижі лише за два дні до того, як Макрон розпустив парламент, але точна кількість літаків Mirage 2000-5, які Франція надішле, залишається неясною. За словами обізнаних джерел, переговори з країнами, які володіють такими літаками, тривають.
Політологи зауважують, що ймовірна перемога партії Ле Пен може не викликати серйозних змін всередині Франції, однак її позиція щодо Європи, України, Росії, оборони та змін клімату завжди відрізнялась від позиції Макрона.
- Курс євро похитнувся на тлі призначення позачергових виборів у Франції.
- Партія Еманюеля Макрона “Відродження” поступово здає позиції на парламентських виборах у Франції. Позачергові вибори передбачають два тури — перший заплановано на 30 червня, а другий — на 7 липня.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…