Ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня залишається стабільно напруженою
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 5 жовтня оперативна ситуація у зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Зазначається, що різких змін у стані, складі та характері дій військ противника, ознак формування ним наступальних угруповань не виявлено.
Наразі триває контрбатарейна боротьба, продовжується переміщення сил та засобів.
У пресслужбі зауважили, що корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 11 кораблів, із них дев’ять – в Чорному та два – в Азовському морях. Водночас на бойовому чергуванні перебуває один надводний ракетоносій, споряджений до восьми ракет типу “Калібр”.
Ворог здійснив 4 авіаційні удари, застосувавши 22 керовані авіабомби, в тому числі в морі, в напрямку Вилкового Одеської області. Внаслідок ударів по населених пунктах Херсонщини – Миколаївка, Ольгівка, Одрадокам’янка – зруйновано одну та пошкоджено 3 будівлі. Жертв серед населення немає.
Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань. За минулу добу ворогу завдано наступних втрат:
- 32 окупанти;
- самохідна артилерійська установка “Гвоздика”;
- 5 гармат;
- 5 одиниць автобронетехніки;
- човен.
Також знищено ще один польовий пункт боєпостачання.
Також протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.
- Станом на 4 жовтня українські захисники знищили вже більш як 280 тисяч російських загарбників.
- США спорядили Україні більше мільйона вилучених іранських патронів.
- У ніч на 5 жовтня російські окупаційні війська атакували України 29 ударними безпілотниками. Більшість з них вдалось збити.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.