Таджикистан звинуватив Росію у порушенні прав мігрантів
Джерело: пресслужба омбудсмена Таджикистану
Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.
З відео, опублікованих у соціальних мережах, видно, що правоохоронці використовують заборонені методи звернення, такі як грубість, побиття та приниження щодо мігрантів. Ми висловлюємо стурбованість щодо порушень прав і свобод мігрантів, — мовиться у повідомленні омбудсмена.
Бобозода також повідомив, що його співвітчизників часто затримують на кордоні під час в’їзду до Росії на тривалий час, водночас російська сторона не надає необхідних умов утримання та харчування.
У зв’язку з цим Умед Бобозода закликав Москалькову сприяти у дотриманні прав громадян Таджикистану з боку співробітників правоохоронних органів РФ та взяти такі випадки під контроль та розгляд.
Зауважується, що кількість трудових мігрантів, котрі виїжджають до РФ з республіки, знизилося в першому півріччі на 15% проти аналогічного періоду минулого року.
Раніше глава Чечні Рамзан Кадиров розкритикував російську владу за посилення міграційної політики, заявивши, що деякі заходи викликають “розчарування”, оскільки “зіштовхують Росію із сусідніми братніми регіонами”.
Також Кадиров висловив занепокоєння через реакцію російських ультранаціоналістів на стрілянину в “Крокус Сіті Холі”.
За його словами, масштаб атаки “набагато більший і глибший”, ніж сама атака, оскільки вороги Росії намагаються підірвати її, пропагуючи націоналізм. Кадиров заявив, що Росія завжди була багатонаціональною та багатоконфесійною країною, але “лжепатріоти” намагаються грати на емоціях людей і “закликають до фашистських методів”.
Водночас він пригрозив “короткою розмовою” з розпалювачами міжнаціонального конфлікту.
- Російські компанії почали масово шукати працівників у країнах Африки через тотальну нестачу робітників. Зокрема з початку 2024 року кількість вакансій для представників цього континенту зросла у десятки разів.
- За словами аналітиків Інституту вивчення війни, угруповання “Ісламська держава” несе відповідальність за теракт у “Крокус Сіті Холі” в Підмосков’ї.
- Напередодні стрілянини у Підмосков’ї Володимир Путін назвав попередження Заходу про можливі теракти “провокацією та шантажем”.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.