Тайвань повідомив про відновлення військової активності Китаю поблизу острова
Джерело: Reuters
29 травня Тайвань повідомив про відновлення військової активності Китаю поблизу острова менш як за тиждень після того, як КНР провела дводенні військові навчання.
Як повідомили у міноборони Тайваню, близько 15:20 за місцевим часом (7:20 за Гринвічем) вони виявили 28 військових літаків КНР – зокрема винищувачі Су-30 – які діяли навколо острова та здійснювали спільне патрулювання з військовими кораблями Китаю.
18 китайських літаків перетнули лінію Тайванської протоки та залетіли у повітряний простір Тайваню на північ, центр та південний захід острова.
Лише минулого тижня Китай провів дводенні військові навчання навколо Тайваню. У Пекіні навчання назвали “покаранням за інавгурацію” новообраного президента Тайваню Лая Цінде.
Виступаючи перед журналістами гендиректор Бюро нацбезпеки Тайваню Цай Мін-єн заявив, що метою навчань Китаю було не почати війну, а залякування.
“Ціллю навчань було показати внутрішній та зовнішній авдиторіям, що Пекін має абсолютний контроль над ситуацією у Тайванській протоці”, – сказав він.
У Китаї, своєю чергою, наголошують, що новий президент Тайваню є небезпечним прихильником незалежності Тайваню та пригрозили продовженням військової активності.
- Між Китаєм і Тайванем не вщухає ескалація. А нині з’явилася інформація, що Китай готує армаду поромів та цивільних суден для можливого вторгнення на Тайвань.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.