Китай як «покарання» розпочав військові навчання навколо Тайваню

Джерело: BBC News

Китай у четвер, 23 травня, розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде. 

Китай вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, засудив інавгураційну промову Лая та називає його “сепаратистом”.

Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримав відмову. Він каже, що тільки народ Тайваню може вирішити своє майбутнє і відкидає претензії Пекіна на суверенітет.

Командування на Східному театрі дій Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) повідомило, що розпочало спільні військові навчання за участю армії, флоту, авіації та ракетних сил у районах навколо Тайваню.

Навчання проводяться в Тайванській протоці, на півночі, півдні та сході Тайваню, а також у районах навколо контрольованих Тайванем островів Кінмень, Мацу, Вуцю та Доньїнь.

Планується, що навчання під назвою “Joint Sword – 2024A” триватимуть два дні. 

Міністерство оборони Тайваню засудило навчання, заявивши, що направили сили в райони навколо острова і впевнені, що зможуть захистити свою територію.

“Початок військових навчань з цієї нагоди не тільки не сприяє миру та стабільності в Тайванській протоці, але також підкреслює мілітаристський менталітет (Китаю)”, – заявили в міністерстві.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У неділю, 23 червня, християни східного обряду святкують День Святої Трійці або П’ятидесятницю.

У Києві оголосили про підозру підлітку, який напав на ветерана. Виявилося, що зловмисник є студентом військового коледжу.

В індійському південному штаті Тамілнад унаслідок вживання сурогатних алкогольних напоїв померли 54 особи.

У п’ятницю, 21 червня, суд штату Каліфорнія ще раз визнав винним за низкою звинувачень раніше засудженого Девіда ДеПейпа, який напав з молотком на чоловіка колишньої спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.