Тайвань сколихнув найпотужніший за 25 років землетрус: є жертви

Джерело: Reuters

3 квітня Тайвань сколихнув землетрус магнітудою 7,2. Землетрус став найсильнішим на острові за останні 25 років.

Станом на зараз відомо, що внаслідок землетрусу загинуло 4 особи, ще десятки зазнали поранень.

За даним уряду Тайваню, жертвами є мешканці гірського, малонаселеного східна округа Хуалянь, де і був епіцентр землетрусу. Ще понад 50 мешканців округу поранені.

Також унаслідок землетрусу зруйновано щонайменше 26 будівель. Близько 26 осіб опинились заблоковані під завалами, їх шукають рятувальники.

Землетрус на острові стався близько 8 ранку за місцевим часом (00:00 зі Гринвічем. За даними Центрального метеорологічного управління Тайваню, землетрус стався на глибині 15,5 км.

За даними центрального метеорологічного управління Тайваню, у Тайбеї все ще відчувалися підземні поштовхи. Зареєстровано понад 25 поштовхів.

Оператор електроенергетики Taipower повідомив, що понад 87 000 домогосподарств на Тайвані все ще залишаються знеструмленими, додавши, що дві атомні електростанції острова не постраждали від поштовху.

Офіційне центральне інформаційне агентство Тайваню повідомило, що землетрус став найсильнішим на острові з 1999 року, коли підземний поштовх магнітудою 7,6 забрав життя близько 2400 осіб і зруйнував або пошкодив 50 000 будівель.

Після землетрусу з’явилось попередження про загрозу цунамі для півдня Японії, Тайваню та Філіппін, та згодом попередження скасували.

Державні ЗМІ КНР повідомили, що землетрус відчувався в китайській провінції Фуцзянь, а очевидець Reuters сказав, що землетрус також відчувався в Шанхаї.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.