Тайвань заявив про стягнення Китаєм до острова близько 90 кораблів
Джерело: Reuters
Тайвань підвищив рівень тривоги, заявивши, що Китай зарезервував повітряний простір поблизу острова і розгорнув близько 90 кораблів військово-морських сил і берегової охорони.
У водах Східно-Китайського і Південно-Китайського морів нині перебуває близько 90 кораблів ВМС і берегової охорони Китаю, близько двох третин з яких є військовими суднами, повідомив високопосадовець служби безпеки Тайваню.
Джерела припускають, що Китай розпочне ще один раунд навчань у відповідь на візит президента Тайваню Лай Чін Те на Гаваї.
Пекін створив сім “тимчасово зарезервованих зон” повітряного простору до середи на схід від своїх східних провінцій Фуцзянь і Чжецзян, мовиться у заяві міністерства оборони Тайваню.
Такі зони виділяються для конкретного користувача протягом встановленого періоду. Водночас інші кораблі можуть проходити у визначеній зоні, отримавши попередній дозвіл.
Будь-які односторонні, ірраціональні і провокаційні дії можуть суттєво вплинути на мир і стабільність в Індо-Тихоокеанському регіоні і не вітаються міжнародним співтовариством – наголошено у заяві Міноборони Тайваню.
Додамо, за оцінками Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу і має для цього декілька варіантів.
Як зазначається, протягом останніх років Китай значно посилив тиск на острів. Зокрема військові кораблі та літаки КНР тепер майже щодня діють навколо Тайваню, викликаючи побоювання, що напруженість може перерости у відвертий конфлікт.
- Китай розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде.
- Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) у другий день своїх військових навчань відпрацьовувала операції з “захоплення влади”, що, за даними Китаю, є “покаранням за сепаратистські дії Тайваню після інавгурації президента острова”.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.