«Такого не допущу»: блогер Спартак Суббота заявив, що не піде воювати

Джерело: Instagram

Український блогер Спартак Суббота, який втрапив у скандал через те, що видавав себе за особу з неіснуючим дипломом про медичну освіту, заявив, що не піде воювати і “не допустить” надсилання йому повістки.

Спілкуючись зі своїми підписниками в Instagram, юнак похизувався манікюром. Відтак відповів на запитання, що робитиме, якщо отримає повістку.

Серйозно? Це таке тупе запитання є?… З чого б це мені має прийти повістка? Вона має прийти тим, у кого нема броні… я такого не допущу, – відповів блогер російською. Попередньо він пояснив, що може безпроблемно спілкуватися мовою країни-агресора, адже “русский язик не принадлежит территории России”.

Очевидно, що у коментарях підписників обурила його позиція.

Та по*уй на вашу думку. Ви тупо ніхто і звуть вас ніяк, – він також заявив, що нині усі патріоти, бо, мовляв “так модно”. – З вас **й хто готовий щось зробити. А ті, хто готовий, або мертві, або зараз вже говорять про те, що “ну його нах*р, треба валити”.

На запитання одного з підписників, що він скаже своїй донці після війни, Спартак відповів: “що вивчав мови, подорожував, жив нормально, а не як державний раб”.

Тоді як усіх, хто не погодився з його позицією, блогер назвав “бидлом українським”. Також за словами “психотерапевта”, найбільші експати у світі – це не росіяни, а “фашистська Німеччина”.

Зауважимо, що у вересні 2023 року Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві розпочало досудове розслідування стосовно факту можливих протиправних дій з боку блогера Спартака Субботи.

У МОН зауважили, що наразі правоохоронці розслідують використання Спартаком, ймовірно, підроблених документів про освіту.

Так, 20 квітня слідчі відкрили провадження за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) ККУ.

Нагадаємо, у травні у МОН повідомили, що відомості про диплом магістра Спартака Субботи, копія якого прикладена до атестаційної справи, у Реєстрі документів про освіту в ЄДЕБО відсутні, а вказане у справі Свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту відомство не видавало.

Донедавна співведучий YouTube-проєкту “Подкаст-терапія” Спартак Суббота, котрий називав себе психологом, психотерапевтом та лікарем-психіатром, після хвилі критики опублікував свідоцтво про народження. У такий спосіб блогер намагався підтвердити, що ім’я Спартак надане йому від народження. Йому приписували зміну імені задля маніпуляції щодо освіти.

Раніше у розслідуванні щодо діяльності Субботи від психотерапевта Іллі Полуденного мовилося, що справжнє ім’я Спартака – Олександр.

Інформацію про це Іллі підтвердили друзі та одногрупники Субботи. Вони підтвердили, що той не навчався в медичному виші. За даними Полуденного, Суббота навчався у НПУ імені М.П. Драгоманова на спеціальності “психологія”, де здобув диплом бакалавра.

10 травня Спартак Суббота опублікував відео, в якому заперечує інформацію з розслідування про нього.

Згодом МОН звернулося до поліції з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів блогером.

Вранці 3 липня російські війська завдали масованої ракетно-дронової атаки по Дніпру. В ОВА повідомили про збільшення кількості постраждалих.

У Росії трьох синів священника з Липецька засудили до 17 років колонії суворого режиму за спробу воювати на боці України проти окупантів. Вони планували приєднатися до легіону Свобода Росії. Брати проведуть три роки у в’язниці, решту терміну – у колонії суворого режиму.

Правоохоронці зараз розслідують 28 кримінальних справ за фактом убивства 62 українських військових після того, як вони здалися в полон.

4 липня графіки стабілізаційних відключень електроенергії застосовуватимуть впродовж всієї доби.

Зранку 3 липня лікар-ветеринар і ветеран ЗСУ Олексій Притула поширив відео, як відвідувач вилаяв його за те, що той має ампутацію ніг внаслідок важкого поранення. Виявилося що, тим чоловіком був Вадим Шевеленко — директор і засновник “Одесаспеценерго”. Торік він “засвітився” як один з причетних до скандалу через “розпил” мільярду на реконструкції водогону для Миколаєва.