Талібан приєднається до китайського форуму «Один пояс, один шлях» – Reuters

Джерело: Reuters

Талібан відвідає Китайський форум “Один пояс, один шлях” наступного тижня, повідомив речник угруповання, наголосивши на розширенні офіційних зв’язків з Пекіном.

Офіційні особи та міністри Талібану час від часу їздили на регіональні зустрічі, здебільшого ті, що були зосереджені на Афганістані, але Форум “Один пояс, один шлях” є одним із найпомітніших багатосторонніх самітів, на які його запросили.

Форум у Пекіні у 17 та 18 жовтня відзначить 10-ту річницю амбітної глобальної інфраструктурної та енергетичної ініціативи президента Сі Цзіньпіна, яка розглядається як відтворення стародавнього Шовкового шляху для стимулювання світової торгівлі.

Виконувач обов’язків міністра торгівлі та промисловості Талібану Хаджі Нуруддін Азізі найближчими днями вирушить до Пекіна.

“Він буде присутній і запросить великих інвесторів до Афганістану”, – сказав він.

Афганістан міг би запропонувати інвесторам багатство жаданих мінеральних ресурсів. У 2010 році міністр шахт підрахував, що в Афганістані є невикористані родовища, починаючи від міді до золота та літію, вартістю від 1 до 3 трильйонів доларів. Скільки вони коштують сьогодні, невідомо.

Китай веде переговори з Талібаном щодо планів, започаткованих за попереднього уряду, який підтримувався іноземними державами, щодо можливого величезного мідного рудника в східному Афганістані.

Азізі продовжить обговорення в Пекіні планів будівництва дороги через Ваханський коридор, тонку гірську смугу на півночі Афганістану, щоб забезпечити прямий доступ до Китаю, сказав Ахундзада.

Офіційні особи з Китаю, талібів і сусіднього Пакистану заявили в травні, що вони хотіли б, щоб “Один пояс, один шлях” включав Афганістан і щоб флагманський китайсько-пакистанський економічний коридор був продовжений через кордон до Афганістану.

Талібан не був офіційно визнаний жодним урядом з моменту встановлення контролю над Афганістаном два роки тому.

Серія обмежень на доступ жінок до громадського життя та заборона на роботу багатьом жінкам-співробітницям НУО посилили перепони на шляху до визнання, насамперед з боку західних країн.

Китай посилив співпрацю з Талібаном, ставши першою країною, яка призначила посла в Кабулі після того, як Талібан прийшов до влади, і інвестував у гірничодобувні проєкти.

Минулого місяця посол Пекіна вручив вірчі грамоти виконувачу обов’язків прем’єр-міністра Талібану. Інші країни зберегли попередніх послів або призначених глав місій як тимчасових повірених у справах, які не передбачають офіційного вручення вірчих грамот уряду.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.