Талібан заборонив вікна з видом на «місця перебування жінок»

Джерело: france24

Лідер Талібану видав указ, який забороняє вікна у житлових будинках, якщо вони виходять на місця, де зазвичай перебувають жінки. Також наказано закрити вже існуючі вікна, аби “запобігти непристойним діям”.

Згідно з заявою, оприлюдненою офіційним представником талібів Забіхуллою Муджахідом, будівлі повинні бути спроєктовані так, щоб не дозволяти бачити двори, кухні чи колодязі сусідів – місця, які часто використовуються жінками.

Споглядання жінок, які працюють у дворі, на кухні або збирають воду, може призвести до непристойних дій, – мовиться в указі.

Місцеві органи влади отримали доручення контролювати будівництво. Власників житла, де такі вікна вже існують, закликають звести стіни.

Цей крок став частиною ширшої політики талібів, спрямованої на обмеження присутності жінок у публічному просторі. З 2021 року, коли Талібан повернувся до влади, жінкам заборонили середню та вищу освіту, обмежили доступ до праці та публічних місць.

Нещодавно також запровадили заборону на спів або декламування віршів на публіці. Таліби закликають ховати їхні голоси “так само, як і тіла”.

Офіційна риторика талібів заявляє, що їхня політика відповідає нормам ісламського права, яке “гарантує” права чоловіків і жінок. Тоді як міжнародні організації, зокрема ООН, звинувачують режим у встановленні “гендерного апартеїду”.

Раніше Букви повідомляли, що Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.

Довідка. Талібан захопив владу в Афганістані у серпні 2021 року, коли з країни вивели війська США. Відтоді таліби запровадили низку правил та законів, які обмежують права жінок та дівчат.

Таліби натомість намагаються виправдати ці обмеження, називаючи їх такими, які захищають жінок.

Варто зауважити, що останнім часом Талібан впровадив нові обмеження і щодо чоловіків. До прикладу, їм заборонено пропускати служби у мечетях та потрібно відрощувати бороду.

Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.

Американська компанія Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, оголосила, що з жовтня цього року припинить показ політичної, виборчої чи соціальної реклами в Європейському Союзі.