Танки Leopard, дрони Vector й всюдиходи Bandvagn: деталі нового пакету від Німеччини
Джерело: список переданого озброєння
Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, всюдиходи Bandvagn та дрони Vector.
До пакету увійшли:
- 22 бойових танки Leopard 1A5 із запчастинами;
- 22 бронеавтомобілі MRAP;
- 2 РЛС повітряного огляду TRML-4D;
- 5 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206 (BV206);
- 10 кулеметів MG3 з 500 запасними стволами та затворами;
- командна машина All Terrain Tracked Carrier Warthog;
- 3 самохідні зенітні установки Gepard із запчастинами;
- 61 000 снарядів калібру 155 мм;
- 20 безпілотних надводних кораблів;
- 30 БпЛА Vector із запчастинами;
- 20 БпЛА-розвідників RQ-35 Heidrun;
- 12 БПЛА-розвідників Songbird;
- 6 БПЛА Hornet XR;
- 16 наземних оглядових радарів;
- 3 мостоукладачі BEAVER із запчастинами;
- інженерна броньована машина DACHS із запчастинами;
- 6 танків для розмінування WISENT-1 із запчастинами;
- матеріали для знешкодження боєприпасів;
- 2 системи самозахисту гелікоптерів AMPS;
- 2 прикордонних авто;
- 112 транспортних засобів (вантажівки, мікроавтобуси тощо);
- 8 автоцистерн Zetros;
- 1 млн патронів для вогнепальної зброї.
Раніше повідомили, що згідно з листом, який Reuters опублікував у четвер, Німеччина має намір схвалити близько 400 мільйонів євро військової допомоги Україні.
Військову допомогу на суму близько 28 мільярдів євро вже надано Німеччиною або призначено для підтримки України протягом наступних кількох років.
Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.
На військову допомогу Україні вже витрачено близько 5 мільярдів євро (2023 рік) і 1,6 мільярда євро (2022 рік). Ще 2,9 мільярда євро виділено в перші два роки війни на постачання в період з 2025 по 2028 рік.
З початку російсько-загарбницької війни 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні матеріалів із постачань Федеральних збройних сил на суму близько 5,2 млрд євро. Крім того, понад 10 тисяч українських військових пройшли військову підготовку в Німеччині. Витрати на навчання на сьогодні становлять близько 282 мільйонів євро. Подальші витрати, які ми тут не будемо називати, пішли на лікування поранених українських військових.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- Речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.