Тариф на електроенергію для населення залишається незмінним – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що держава продовжує підтримувати українські родини та зберігає пільговий тариф на електроенергію для населення.
“Тариф був і залишається 2 гривні 64 копійки за кВт⋅год. Загалом цієї зими уряд не планує зміни жодних тарифів для населення”, – наголосив прем’єр-міністр.
Як зауважив очільник уряду, після того, як минулої зими 50% енергосистеми було вражено ворожими ракетами й дронами, Україна провела масштабні ремонти й додали в енергетику 2,2 ГВт потужності. Сьогодні в жодному регіоні обмежень та відключень немає і не планується.
Також, за словами прем’єр-міністра, збільшено до 1,7 ГВт наші можливості імпорту електроенергії завдяки повній синхронізації із мережею ENTSO-E.
“Попри постійні атаки, які продовжуються і цієї зими, ракетами та шахедами на об’єкти української енергетики, особливо на Сході України, в наших домівках є світло, і це насамперед заслуга наших енергетиків. Вдячні їм за цю щоденну, важку, небезпечну роботу”, – відзначив очільник уряду.
Денис Шмигаль подякував і міжнародним партнерам, які всебічно допомагали коштами, технікою та обладнанням. За його словами, лише за минулий рік Україна отримала вантажі з 35 країн.
“У Фонді підтримки енергетики України зібрали наявних та анонсованих внесків на понад 400 млн євро. Допомога надходить і зараз. USAID нещодавно передало “Укренерго” два високовольтні автотрансформатори, які вже працюють та підсилюють нашу енергетичну стійкість. Загалом плануємо отримати 16 таких трансформаторів”, – зазначив прем’єр-міністр.
Ще один проєкт, який реалізується спільно з USAID, – це облаштування газотурбінних установок для децентралізації енергосистеми. Як повідомив Денис Шмигаль, буде закуплено 91 установку для 32 міст. Одна вже успішно працює на Хмельниччині: “Все це зробить нашу енергосистему ще більш стійкою та менш уразливою до атак ворога”.
Глава уряду також наголосив, що основою української енергетики була і буде атомна генерація. Україна має амбітні проєкти її розвитку спільно з американською компанією Westinghouse.
“Мовиться про будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС за новітніми технологіями. Проєкт довгостроковий, але вкрай необхідний для енергонезалежності нашої держави”, – наголосив Денис Шмигаль.
- У Міністерстві енергетики України спростували неправдиву інформацію про нібито підвищення тарифу на електроенергію з 1 січня 2024 року.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що наразі немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що на опалювальний період 2023-2024 років в Україні не зростатимуть тарифи на газ, опалення та гарячу воду.
Користувачі сервісу EasyPay знайшли можливість перевести в готівку отримані від держави 1000 гривень за програмою “Зимова єПідтримка”, що заборонено за її правилами.
Амброз Еванс-Прічард, оглядач світової політики та економіки, вважає, що режим російського президента Володимира Путіна може бути близьким до краху, зважаючи на економічну ситуацію всередині РФ.
НАТО планує встановити нові цілі щодо того, скільки танків, літаків та інших систем озброєнь мають виробляти країни-члени Альянсу, повідомляють джерела Bloomberg. Це може вимагати підвищення оборонних витрат Альянсу до 3% ВВП
Фахівці попереджають, що сонячна активність збережеться, а, можливо, збільшиться, коли настане нова фаза сонячного циклу.
Росія та Північна Корея уклали угоду, яка передбачає постачання Москвою винищувачів МіГ-29 і Су-27 до Пхеньяна. В обмін на це Північна Корея зобов’язалася розгорнути свої війська на території Росії для підтримки бойових дій в Україні.